На вихідних 25-26 червня у США відновилися протести проти рішення Верховного суду про скасування вердикту у справі "Роу проти Уейда" 1973 року, який визнавав конституційним право на аборт.

Як пише The Washington Post, поліція округу Колумбія залучила всі підрозділи, які було переведено в режим очікування на випадок можливих сутичок чи заворушень, пише WP.

Найактивніші протести 26 червня день відбувалися біля будівлі Верховного суду у Вашингтоні.

У США тривають протести через скасування права на аборт

Головними гаслами учасників протесту були: "Не твоя матка, не твій вибір" та "Вони не можуть контролювати наші тіла".

Одночасно з акціями протесту проти заборони права на аборт відбулися акції прихильників заборони абортів, які намагалися перекричати демонстрантів.

Як пише The New York Times, недільні протести перед Верховним судом значною мірою перетворилися на бій між різними таборами.

Як повідомляє CNN, акції прихильників та противників абортів проходили у Лос-Анджелесі та десятках інших міст на західному узбережжі. Загалом демонстрації було заплановано у кількох десятках міст по всій країні.

На понеділок, 27 червня, у США також заплановані акції протесту, пише CNN.

Що відомо 24 червня Верховний суд США скасував рішення у справі "Роу проти Уейда" 1973 року. Воно забезпечувало конституційне право на аборт. У Верховному суді вирішили, що американська Конституція не надає права на аборт. Тепер кожен штат окремо вирішуватиме, чи дозволяти аборти. Рішення Верховного суду може призвести до фактичної заборони абортів у консервативно налаштованих штатах Півдня та Середнього Заходу США. У 13 штатах раніше були ухвалені закони про заборону абортів у випадку скасування рішення “Роу проти Уейда”. У законодавстві ще семи штатів зберігаються заборони, запроваджені до 1973 року, і тепер вони знову можуть набути чинності. Закони, які дозволяють переривати вагітність, діють у менш ніж 20 американських штатах. Президент США Джо Байден розкритикував рішення Верховного суду, що скасовує конституційне право на аборт, і закликав Конгрес ухвалити закон, що захищає право на аборт.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело