Єдиний національний портал “Скажи правду” створений Міністерством юстиції для збору доказів порушень прав людини та фіксації злочинів російських військових, повідомляє “Галицький кореспондент”.

Щоб зафіксувати порушення прав людини та/або скоєний злочин необхідно описати факт порушення прав людини загарбником. Також – долучити наявні докази: фото, відео, документи, інформацію про свідків, жертв події.

Докази передадуть у європейський суд з прав людини і міжнародний суд ООН.

В Україні запустили портал, який фіксує злочини окупантів

Приклади порушень прав людини та інших злочинів:

Злочини проти особи: вбивство, катування, знущання та погрози, викрадення, умисні тілесні ушкодження, розстріл цивільних, обстріл місць перебування мирного населення, зґвалтування, незаконне позбавлення волі.
Злочини проти майна: знищення, заволодіння та пошкодження майна (будинки, квартири, автомобілі, товари в магазині, ін.), мародерство, пограбування, тощо.
Порушення права на особисте та приватне життя: обшуки приватних будівель та бізнесу, тиск на родини політичних в’язнів, вторгнення в будинки, позбавлення житла та примусове виселення, примушування до отримання російського паспорту.
Порушення права на свободу віросповідання та переслідування за релігійними ознаками.
Право на свободу зібрань: перешкоджання проведенню та участі в мітингах та мирних зборах, штрафи за таку участь.
Свобода пересування: депортація, примушення до переселення та евакуації, заборона виїзду чи в’їзду на тимчасово окуповану територію, перешкоджання залишити небезпечну територію, примусове вивезення в РФ тощо.

Інше: примушування до участі у війні на боці РФ, розташування військових поруч з цивільними об’єктами (житловими будинками, школами, лікарнями, тощо) або в оточенні цивільних (прикриття цивільним населенням).

Геноцид: дії, що здійснюються з наміром знищити, повністю або частково, будь-яку національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку.
Тероризм: будь-яка дія, яка має на меті спричинити смерть чи тяжке тілесне ушкодження цивільній чи іншій особі, яка не бере активної участі у бойових діях у ситуації збройного конфлікту, а також дії спрямовані проти невійськових об’єктів підвищеної небезпеки, якщо метою такої дії за її характером чи контекстом є залякати населення або змусити уряд чи міжнародну організацію вчинити чи утриматися від будь-яких дій.

З порталом “Скажи правду” можна ознайомитися тут.

В Україні запустили портал, який фіксує злочини окупантів

Джерело