13 штатів заборонять аборт протягом 30 днів – через ухвалені раніше "тригерні закони"

Верховний суд США напередодні, 24 червня, скасував рішення щодо конституційного права жінок робити аборт. Йдеться про справу "Роу проти Уейда" 1973 року, передає Washington Post.

Судді заявили, що конституція країни не надає права на аборт. І тепер "право регулювання абортів повертається народу та його обраним представникам.

Верховний суд США скасував конституційне право жінок на аборти – Байден назвав це трагедією

Після цього окремі штати – у першу чергу найбільш консервативно налаштовані з півдня та середнього заходу країни – можуть заборонити переривання вагітності.

Противники рішення очікують збільшення підпільних абортів, а як наслідок – зростання смертності серед жінок, відмов від новонароджених та дітовбивства.

"13 штатів заборонять аборт протягом 30 днів через ухвалені раніше "тригерні закони". Вони набувають чинності одразу, щойно рішення у справі "Роу проти Вейда" скасують. Ці закони роблять виняток для випадків, коли життю матері загрожує небезпека, але більшість не включає винятків щодо зґвалтування чи інцесту", – пише видання.

Вказується, що зміни можуть торкнутися 36 млн жінок репродуктивного віку.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

За даними CNBC, буквально через кілька хвилин після рішення Верховного суду генеральний прокурор штату Міссурі підписав закон про заборону абортів. Очікується, що велика кількість жінок переїдуть до штатів, де штучне переривання вагітності залишиться доступним.

Корпорація Google вже запропонувала своїм співробітникам таку можливість, пише The Verge. У листі керівниці відділу кадрів Фіона Чикконі йдеться, що працівники компанії можуть подати заявку на релокацію без обґрунтування.

Президент Джо Байден  вже розкритикував рішення суддів і закликав Конгрес США закріпити це право на федеральному рівні. Глава держави зауважив, що це сумний день в історії  країни, передає ABC News.

У Білому домі вважають, що вердикт у справі "Роу проти Уейда"  був справедливим і назвали рішення Верховного суду "трагічною помилкою". На думку Байдена, судді позбавили американок частини фундаментальних прав.

Нагадаємо, у 2020 році Конституційний суд Польщі ухвалив рішення, що переривання вагітності через дефекти плоду є незаконним. Через це люди масово виходили на акції протесту та вимагали його скасувати. Уряд країни довелося відкласти впровадження рішення щодо переривання вагітності. Втім у 2021 році воно таки набуло сили.

  • Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

Джерело