Якщо (коли) цю резолюцію затвердить держсекретар США Ентоні Блінкен, кацапстан приєднається до компанії інших "спонсорів тероризму" Куби, КНДР, Ірану та Сирії

Комітет Сенату США 22 червня проголосував за визнання Росії країною-спонсором тероризму. Далі це рішення має схвалити адміністрація Джо Байдена. Про це пише "Голос Америки".

Резолюцію №623 9 травня запропонував схвалити сенатор-республіканець Ліндсі Грем. Зі сторони демократів її підтримав сенатор Річард Блюменталь. 

рф летить в ізоляцію до Куби, КНДР та Ірану: сенат США ухвалив резолюцію, якою визнає росію країною-спонсором тероризму

"Немає сумнівів, що росія на чолі з володимиром путіним є державою-спонсором тероризму. Те, що він зробив, наказавши йти в Україну, було терористичним актом. Він військовий злочинець, і на ньому лежить відповідальність за кожен злочин, який був скоєний від його імені", – заявив сенатор Джеймс Ріш.

Зауважимо, якщо держсекретар США Ентоні Блінкен схвалить резолюцію, то росія стане 5 державою в американському списку країн-спонсорів тероризму. москва долучиться до Сирії, Куби, Північної Кореї та Ірану.

Ось такі аргументи навели сенатори, щоб визнати росію спонсором тероризму:

  • Здійснення міжнародного тероризму щодо політичних опонентів та держав;
  • терор цивільного населення під час Другої чеченської війни;
  • підтримка бойовиків на тимчасово окупованому Донбасі;
  • атаки по мирному населенню Сирії;
  • підтримка Сирії, яка вже визнана спонсором тероризму;
  • здійснення терору по всьому світу за допомогою мереж найманців таких як ПВК "Вагнер";
  • повномасштабний напад російської армії на Україну.

Коли Грем представляв резолюцію, то наголосив, що Путін – терорист, а росія "є однією з найбільш руйнівних сил на планеті". Сенатор зазначив, що росіяни повинні зрозуміти, що поки агресор буде їхнім президентом, вони будуть ізольовані від світу.

Раніше керівник Офісу президента України Андрій Єрмак казав, що для України дуже важливо, щоб світ визнав росію спонсором тероризму і пояснив, чому це важливо. Адже це визнання ще більше посилить тиск на державу-агресорку. Зокрема, на росію накладуть додаткові штрафи та обмеження на іноземну допомогу. Крім того, тоді існуватиме заборона на експорт оборонних товарів, що ще більше послаблять державу-агресорку.

Нагадаємо, 3 червня ЄС затвердив 6-й пакет санкцій проти росії. Пакет передбачає поступову відмову країн ЄС від імпорту російської нафти протягом 6 місяців, від імпорту нафтопродуктів – протягом 8 місяців.

Джерело