Сьогодні Кабінет міністрів підтримав законопроєкти про розмитнення легкових авто через «Дію». Послуга запрацює, якщо документи ухвалить Верховна Рада. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в Telegram.

«Після ухвалення законопроєктів подати декларацію на розмитнення та здійснити всі платежі можна буде просто в застосунку. Це одна з найважливіших антикорупційних реформ у митній галузі. Завдяки цифровізації всіх процесів ми усуваємо можливість маніпулювати ціною авто при розмитненні. Для цього вводимо нову формулу розрахунку митних платежів», – написав міністр.

Послуга працюватиме в кілька кліків: необхідно буде ввести VIN-код авто, а розрахунок відбудеться автоматично. Розмір платежу буде формуватися згідно з характеристиками авто: об'єм, тип та потужність двигуна, вік авто та його ексклюзивність.

Кабмін пропонує розмитнювати авто через «Дію»

«На все це потрібно не більше як 5 хвилин. До того ж після розмитнення в «Дії» можна буде зареєструвати авто. Ми вже почали розробку послуги в «Дії» та чекаємо подальшого ухвалення законопроєктів у Верховній Раді», – додав Федоров.

Джерело