Виробництво кисломолочної продукції Росії опинилося під загрозою. Підприємства повідомляють про труднощі при закупівлі закваски у іноземних постачальників. Про це пишуть «Известия» з посиланням на листа члена комітету Держдуми з аграрних питань Сергія Лісовського на ім'я міністра сільського господарства Росії Дмитра Патрушева.

Зазначається, що закваска є основою для сиру та сметани. Виробники імпортують до Росії 80 відсотків сировини з Болгарії, Данії, Італії та інших країн.

В даний час потік поставок обмежений через санкції: іноземні контрагенти не завжди погоджуються постачати продукцію до РФ, враховуючи валютні та загальні зовнішньоекономічні аспекти.

Санкції в дії: росіяни залишаться навіть без сиру та сметани

За даними Лісовського, запасів, які є в Росії, вистачить максимум на півроку. При цьому в країні є заводи, які виробляють закваску, зазначає депутат, але у разі, якщо їх потужностей не вистачить, галузь може мати справу з серйозними ризиками.

З огляду на це молочники просять виділити їм додаткову держпідтримку. Проте не уточнюється, про яку конкретно суму йдеться.

Посол України в Німеччині наголосив, що якщо Україна буде у складі НАТО, ризик ядерної війни зменшиться.

Джерело