У МЗС Великобританії вважають, що росія може напасти на Молдову, тому уряд планує "екіпірувати країну за стандартами НАТО", щоб та могла захистити себе від можливої агресії з боку рф.

Про це заявила міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трас в інтерв'ю газеті The Telegraph. За словами Трас, війна в Україні може перекинутися і на територію Молдови.

У Великобританії вважають за необхідне "екіпірувати Молдову за стандартами НАТО", так як бояться, що амбіції путіна по розширенню росії можу зрости, і головною метою в досягненні наміченої мети може стати удар по "вразливим державам", таких як Молдова.

У Великобританії попереджають Молдову про можливий напад Росії

"Путін чітко заявив про свої амбіції щодо розширення Росії. Те, що його спроби взяти Київ не увінчалися успіхом, не означає, що він відмовився від цих амбіцій", – зазначила Трас.

У Великобританії попереджають Молдову про можливий напад Росії

Трас повідомила, що зараз ведуться переговори з союзниками про те, як допомогти невеликим країнам захистити себе, якщо росія все ж піде в наступ. Британський міністр підкреслила, що мета полягає в тому, щоб дати Україні на довгий термін можливість себе обороняти, але це стосується і інших держав, які також не входять до НАТО.

Варто відзначити, що з кінця квітня влада Придністров'я – проросійської невизнаної республіки, яка за міжнародним правом є частиною Молдови, неодноразово розповідала про обстріли в регіоні. З Україною у Молдови і Придністров'я загальна ділянка кордону в 1200 кілометрів. Є побоювання, що війна в Україні може перекинутися і на молдавську територію. У Придністров'ї базуються близько півтори тисячі російських військових.

Молдова не входить до НАТО, але вона подала заявку на вступ до ЄС менше ніж через два тижні після початку російського вторгнення в Україну, повідомили в bbc.

У Великобританії попереджають Молдову про можливий напад Росії

Джерело