Комплекси автоматичної фотовідеофіксації порушень правил дорожнього руху вже працюють у штатному режимі та надійно захищені. У цьому запевнило Міністерство внутрішніх справ України.

Комплекси працюють за іншим принципом, ніж звичні нам камери відеоспостереження, запевняють у відомстві.

Як працюють комплекси автофіксації порушень ПДР та чи безпечні вони: пояснення МВС

«Запис невеликого відео і 2-3 фото відбувається лише у випадку порушення правил ПДР автомобілем, вони не зберігаються в камері та після передачі інформації видаляються. Ще жодного разу несанкціонованого витоку даних у тому числі із системи автоматичної фіксації порушень правил ПДР не зафіксовано», – кажуть в МВС.

За словами заступника міністра внутрішніх справ України Ігоря Бондаренка, фіксацію порушень правил ПДР відновили з понеділка, 16 травня. Із того часу вже зареєстровано понад 200 тисяч подій.

Раніше Кабмін змінив процедуру здачі іспитів та отримання посвідчень водія. Постанова уряду «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету міністрів України щодо теоретичної та практичної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів» встановлює новий порядок.

Варто також попередити, що хакери підробили сайти сервісцентрів МВС й крали дані водійських посвідчень. Зловмисники створили фейкові сайти, подібні до сервісного центру МВС, й виманювали дані водійських посвідчень українців.

Джерело