18 травня о 5:40 у житловий квартал Центрального району Миколаєва влучила російська ракета. Унаслідок вибуху повністю згорів один будинок, майже два десятки пошкоджені: є будівлі без покрівлі, вікон та дверей. Жертв серед людей немає.

На місці обстрілу побували кореспонденти Суспільного.

Ракета розірвалася біля будинку миколаївця Андрія. Він перебував всередині. Сталася пожежа, говорить, дивом не постраждав.

Пожежа та зруйновані будинки: наслідки ранкового обстрілу житлового кварталу у Миколаєві

"Відпочивав вранці, чую "Бубух!". Я в хаті, жінка у літній кухні. Заходить: "Андрій, ти живий". Я кажу: "Живий". Вийшли, горить хата, стеля заваляна. Приїхали пожежники потушили", — розповів Андрій.

За словами заступника начальника оперативно-координаційного центру Олександра Бузуна, пожежу ліквідували на площі 50 квадратних метрів. До гасіння залучили десять людей та три одиниці техніки.

Катерина Панасенко — власниця приватного підприємства ритуальних послуг. Розгрібає руїни, що лишилися від офісу. Говорить, ця робота була єдиним джерелом доходу для її родини.

"Нічого не залишилось, взагалі нічого. Ні машин, ні будинку, ні товару. В мене дитина з інвалідністю. Нічого не залишилось", — сказала Катерина Панасенко.

У жительки Миколаєва Тетяни також зруйнований будинок. Майно знищене, вціліла лише шафа на кухні. Вранці жінка вийшла на подвір’я пити каву, вибух застав її у власному дворі.

"Все! Все, ви подивіться! В хаті стелі немає, даху немає, кухні немає взагалі. Холодильник у ванній. У сусідів також даху немає. Всі живі", — розповіла Тетяна.

Любові Язуєвій 82 роки. Від сьогодні в неї також немає житла. Цієї ночі залишилася у сина на іншому кінці міста. Говорить, це і врятувало їй життя.

"Все на підлозі, ось, намагаюсь трохи щось винести. Кухня розбомблена, взагалі все розбомблено. Ні про яке житло немає і мови", — сказала Любов.

Люди та рятувальники усюди знаходять уламки ракети, які направлять на експертизу.

"Приїхали за викликом, сказали, що ймовірно будуть жертви. Слава Богу, жертв серед людей немає. Один чоловік розказує, що спав, ми прийшли туди, він показав, де спав. Просто в сорочці народився. Прилетіло так, що пів даху накрило його ліжко. Чоловік дивом залишився живий", — розповів рятувальник Сергій.

За попередньою інформацією Військової комендатури оборони Миколаєва, ракету російські війська запустили з Чорного моря бомбардувальником сімейства "Су".

Унаслідок влучання ракети осколкові поранення дістав один чоловік.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело