У Гадяцькій громаді наступного тижня мають запрацювати дошкільні заклади. В установи зможуть приймати і місцевих дітей, і переселенців. Про це Суспільному повідомив голова громади Володимир Нестеренко.

Від 23 травня мають запрацювати усі шість дитсадків у місті Гадяч. Переселенці у цих закладах не проживають. Чи відкривати дошкільні установи у селах громади, поки вирішують, каже голова.

"У Сарах (село у Гадяцькій громаді – ред.) в садочку 60 дітей. Зараз із батьками розмова ведеться, чи будуть вони водити, чи не будуть водить у дитячий садок (дітей – ред.). Тільки вони погодяться – будемо відкривати", – розповів Володимир Нестеренко.

Окрім місцевих дітей, у садочки зможуть приймати і тих, які переїхали через повномасштабну війну. Переселенцям надаватимуть місця у закладах на пільгових умовах.

У громаді на Полтавщині запрацюють дитсадки "Дана команда, що в тих регіонах, де немає бойових дій, всі повинні працювати – і підприємці, і підприємства. А малі діти треба, щоб були в садочках, щоб батьки працювали",– каже голова громади. Що відомо: Нині у Гадяцькій громаді офіційно зареєстрували 1776 переселенців. За рахунок бюджету їм надають продукти харчування, а тих, які поселилися у садочках та готелях, двічі на день безплатно годують. Це роблять за рахунок програми «Турбота», розповів Суспільному голова Володимир Нестеренко. У Полтаві з 1 червня у дитячих садках запрацюють окремі групи. Їх відкриють в установах, де не проживають переселенці і є підвальні приміщення, аби переховуватися під час тривоги. Про це міський голова Олександр Мамай повідомив у своєму Telegram-каналі. Читайте також: За тиждень у медустановах Полтавської громади народилося порівну і хлопців, і дівчат

Джерело