ТСН.ua зібрав усе, що відомо про скандал та як українці в Мережі масово хейтять журі за такі оцінки нашим сусіднім країнам.

Що сталося 

Традиційно, окрім глядачів оцінки на "Євробаченні" виставляє також журі від кожної країни-учасниці. Національні журі цього року дали такі бали Україні: Польща – 12 балів, Молдова – 12 балів, Латвія – 12 балів, Румунія – 12 балів, Литва – 12 балів, Німеччина – 10 балів, Ісландія – 10 балів.

"Калуш" - молодці, а журі - гі**о": українці обурені оцінками для Польщі на "Євробаченні-2022"

Від України у його складі були: Вадим Лисица — голова журі, український продюсер, звукорежисер, Андрій Капраль — співак, соліст вокальної формації "Піккардійська терція", аранжувальник, автор пісень, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка в галузі музичного мистецтва, заслужений артист України, Ірина Федишин — українська попвиконавиця, Андрій Яцків — мультиінструменталіст, диригент, художній керівник Академічного інструментального ансамблю "Високий Замок" Львівської національної філармонії, отримав відзнаку "Gremmy" як продюсер за найкращий саундтрек 2019 року до серіалу "Чорнобиль", Лук'ян Галкін — український кінознавець та кінокритик, викладач Національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого, виконавчий продюсер телеканалу UA:КУЛЬТУРА, головний редактор та співзасновник інтернет-медіа "Moviegram".

І ось ці поважні люди не дали жодного балу Польщі, яка підтримує Україну у війні з Росією, прийняла найбільше біженців та віддала нам на "Євробаченні" у Турині максимальні бали – як від журі, так і від глядачів. Таке рішення неабияк обурило українських глядачів, які водночас, на відміну від журі, також оцінили польського виконавця максимальним балом – 12.

До слова українське журі також поставило "0" Литві та Румунії, які також підтримують Україну. Натомість 12 балів віддали Великій Британії, 10 – Португалії, 8 – Нідерландам.

Реакція українців

Звісно такі дії українського журі викликали негатив і багато запитань, а соцмережі вибухнули справжнім хейтом. Багато користувачів написало, що їм соромно перед найбільш відданими союзниками України за такі оцінки.

"Сьогодні за них соромно перед найбільш відданими союзниками України - Польщею, Латвією, Литвою. Не зворушила їхні серця представниця Ісландії, котра одна з небагатьох наочно продемонструвала підтримку України… Зате цьогорічне журі своєю прихильністю відзначило, скажімо, Вірменію - країну, котра сьогодні є одним з союзників Росії. І от після таких речей відразу якось приходить усвідомлення того, що у членів журі російсько-українська війна - у паралельній реальності, вони не занурені у неї емоційно. Але у щось вони, таки, занурені…", - написала Світлана Романенко з Кривого Рогу.

Українці також просять вибачення у поляків. "Браття поляки, від імені моєї нації та суспільства я тепло і захоплено вибачаюсь за поведінку українського професійного журі Євробачення", - написав український поет, публіцист, перекладач та чоловік Софії Андрухович Андрій Бондар.

Пішли українці також з коментарями і на сторінки представників журі. Найбільше, мабуть, дісталося Ірині Федишин. 

Не оминули і голову журі від України. На сторінці Вадими Лисиці з'явився пост-пояснення від його дружини щодо оцінок під яким українці також висловили свою позицію: "Калуш" - молодці, а журі - гі**о".

Джерело