12 тонн елітного насіння картоплі сорту "Агрія", як гуманітарну допомогу отримали волинські аграрії від фермерів з Франції. Про це розповів Суспільному заступник начальника обласного управління агропромислового розвитку Олександр Книш.

Насіння бульби розподілили між десятьма господарствами.

Зі слів Олександра Книша, нині в області висаджено понад 50 тисяч гектарів картоплі, це орієнтовно 70% від запланованого. Додає: 99% картоплі на Волині вирощує населення, і відповідно кожен господар, кожне особисте селянське господарство, кожне присадибне розраховує на свій врожай.

Волинські аграрії садять картоплю, яку отримали від волонтерів із Франції

Дефіциту насіння картоплі в області немає, — каже Олександр Книш, але собівартість картоплі цьогоріч буде висока.

Господарство Володимира Шегедина спеціалізується на вирощуванні насіннєвої картоплі. Фермер каже: раніше садив 73 сорти, від французьких колег отримав 74-й.

"Еліта – це насіння високої репродукції, яке гарантовано буде давати кілька років високі врожаї, але його бажано садити чисто на насіння", — пояснює господар.

Допомагає фермеру дружина Наталія. Каже: картоплю садять густо, за насіннєвою технологією, розмовляють з насінням по-французьки.

Щороку в господарстві садять дев'ять — десять гектарів картоплі. Цьогоріч, — каже Володимир Шегедин, — хоче збільшувати площі, щоб був врожай. На французький сорт "Агрія" відвід пів гектара землі.

Що відомо Волинські аграрії також надають допомогу іншим регіонам. Борошномельні підприємства мають борошно в достатній кількості. У березні на Волині посіяли 185 тисяч гектарів озимих зернових. Директор обласного управління агропромислового розвитку Юрій Горбенко розповів, що цьогоріч аграрії робитимуть ставку на яру пшеницю для достатньої кількості зерна. На Волині завершується весняна посівна. Аграрії нині працюють над тим, щоб засіяними були якнайбільше ділянок. Волинські фермери вже посіяли ярі зернові, нині сіють кукурудзу та сою.

Джерело