"Київська картинна галерея" вирішила відзначити свій 100-річний ювілей випуском пам'ятного альбому-каталогу з інформацією про 550 експонатів і виставкою нових надходжень.

Так, 28 січня в Києві відбулася презентація ювілейного альбому-каталогу "Київська картинна галерея. 100 років". Про це в соцмережі фейсбук повідомив Сергій Комісаров, шеф-редактор міжнародного інформаційного агентства Укрпрес-інфо.

До 100-річчя

До 100-річчя

За його словами, альбом-каталог "Київська картинна галерея. 100 років" яскраво і зовершенно (з поліграфічної та естетичної точок зору) оформлений на 312 сторінках. Тут представлені живописні роботи та культури сучасних українських художників з колекції музею. Йдеться про 550 експонатів, які є культурним ядром фондів "Національного музею "Київська картинна галерея".

До 100-річчя

До 100-річчя

Альбом був виданий у партнерстві музею з ГО АРТ-ФОНД Ігоря ВОРОНОВА та Благодійним фондом" КУЛЬТАУРА " та за фінансової підтримки Ігоря Воронова, Анатолія Криволапа та Юрія Комелькова.

На урочистостях з нагоди презентації альбому-каталогу відомий український арт-менеджер, меценат і колекціонер Юрій Комельков сказав, що ця солідна за розміром і чудово ілюстрована книга свідомо видана в трьох різних обкладинках.

"І це-зовсім не випадково – - звернувся до журналістів Юрій Комельков. - Перша обкладинка-це робота Івана Айвазовського, як неперевершеного класика. Друга « "українська дівчина" Володимира Маковського, що стала за останні роки візитною карткою музею "Київська картинна галерея".

До 100-річчя

Ну, а на третій обкладинці нашого альбому поціновувачі сучасного образотворчого мистецтва побачать пейзаж» Український мотив " одного з найвідоміших у світі українського майстра живопису Анатолія Криволапа. Цей автор є засновником нового українського пейзажу, одним з лідерів сучасного мистецтва держави.

Комісаров зазначив, частина робіт, які навіки «прописалися» на сторінках ювілейного альбому-каталогу "Київська картинна галерея. 100 років", найближчими днями демонструватиметься в одному із залів музею.

До 100-річчя

Також на виставці представлено нову творчу спадщину сучасних українських майстрів живопису, графіки та скульптури - Тіберія Сільваші, Віктора Сидоренка, Олександра Бабака, Олега Тістола, Миколи Маценка , Петра Бевзи, Миколи Журавля.

Джерело