Під час слідства виявили численні порушення з боку військової частини

Справу авіатрощі АН-26 із курсантами військового авіаційного інституту  під Харковом розглядатиме суддівська трійка. Про це просив  захисник одного з підозрюваних. Сьогодні у Чугуївському суді мало відбутися підготовче засідання з приводу  цієї катастрофи, яка забрала життя  27  курсантів та членів екіпажу. Авіатроща сталася восени 2020 року під час навчальних польотів. На лаві підсудних керівники польотів та колишній командувач повітряних сил. Журналістка "5 каналу" Оксана Нечипоренко дізнавалася подробиці. 

Чому розбився навчальний Ан-26: справу щодо катастрофи літака розглядатиме суддівська трійка (Відео)

З Вінниці до Чугуєва, що на Харківщині, Тетяна Корчовська добиралася 16 годин. Під судом, де розпочнеться слухання справи про авіатрощу АН-26, вона з фотографією сина. Її Роман марив небом із дитинства.

"Після 7 класу поступить, пройти такий тяжкий курс суворості. Був старшиною, відмінником став старшим сержантом. Пішов у Харків, у Харкові на последнєм курсе закінчив із золотою медаллю", – розповідає Тетяна Корчовська про сина.

Військовий транспортний літак АН-26 розбився під Харковом 25 вересня 2020-го під час навчальних польотів. На борту тоді було 27-ро людей – курсанти та члени екіпажу. Загинули усі – крім одного. Нині батьки, які приїхали до суду, згадують – діти розповідали про постійні проблеми з технікою. 

"Розказували, що цей літак, для того, щоб вийшов в польот у нього була відмова, його швидко устраняли, воно знову не пішло, устраняли, нарешті прибрали і випустили", – каже батько загиблого Дмитра Студінського. 

Слідство тривало понад пів року. Нині на лаві підсудних шестеро. Це керівники польотів, офіцери військової частини, екскомандувач повітряних сил та тодішній керівник харківського ВИШу. Їх звинувачують у порушенні правил польотів та підготовки до них. Всі вони прибули на суд, та спілкуватися не бажають.

Під час слідства – виявили численні порушення. Зокрема, перевантаження літака,  конвеєрні польоти – коли літак сідає та одразу бере нову групу курсантів на зліт. Це називають однією з основних причин катастрофи.

"Ключові службові особи, які причетні до надання дозволу на зліт з конвеєра сьогодні в статусі обвинувачених. Якби ми не вважали, що їх вину доведено. Ми б не склали обвинувальний акт і не вручили їм і не скерували до суду", – повідомив заступник керівника спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сферах об’єднаних сил Павло Юxимович.

Та підготовчого засідання так і не відбулося. Представник одного з підозрюваних попросив про розгляд справи колегією суддів. Клопотання задовольнили. Суддівську трійку визначатимуть методом авторозподілу. Лише після цього призначать дату нового розгляду.

Оксана Нечепоренко, Вячеслав Кузьменко, Харківська область "5 канал"

Нагадаємо, увечері 25 вересня 2020 року біля військового аеропорту Чугуєва на Харківщині розбився військовий літак Ан-26. Усередині було 27 людей – здебільшого курсанти, лише один із них вижив.

Джерело