Російські прикордонники в акваторії Чорного моря незаконно затримали двох рибалок з України, які вийшли у море 25 січня з Херсонської області.

Про це уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денiсова повідомила в Телеграмі.

Денісова повідомила, двоє рибалок Руслан Романюта та Іван Герасименко вийшли 25 січня 2022 року в Чорне море на риболовецькому судні "Волга" з міста Генічеська Херсонської області та після цього додому не повернулися. Згодом стало відомо, що їх затримали прикордонники РФ.

Російські прикордонники затримали в окупованому Криму двох українських рибалок

За попередньою інформацією, на судні відмовив двигун, і його прибило до міста Щолкіне в тимчасово окупованому Криму. Рибалок затримали російські прикордонники в акваторії Чорного моря, про що не було поінформовано українську сторону.

Українська омбудсменка зазначила, за цим фактом ГУ Національної поліції в Херсонській області порушило кримінальне провадження за ч.1ст.146-1КК України (насильницьке зникнення).

"Затримання українських рибалок країною-окупантом суперечить усім міжнародним нормам права. Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової вжити заходів щодо звільнення незаконно затриманих громадян України. Закликаю представників міжнародних правозахисних організацій тримати на контролі ситуацію щодо чергових фактів затримання країною-агресором громадян України та не допустити порушення їх основоположних прав і свобод", - закликала Денісова. 

Наразі українські рибалки затримані прикордоною службою Росії, українська сторона вимагає якнайшвидше їх повернення додому. 

Читайте також:

Британія та ЄС готують нові санкції проти РФ у газовій сфері — Financial Times

ЄС офіційно подовжив санкції проти Росії

Санкції проти РФ: Німеччина виступила проти обмежень в енергетичному секторі

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело