Яке сьогодні церковне свято

28 січня Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Павла Фівейського. Він був християнським ченцем, який більшу частину свого життя провів на самоті і помер під час молитви Господу.

Преподобний Павло народився в місті Фіваїди (Єгипет). Рано залишився сиротою і зазнав гонінь з боку родичів, які хотіли забрати собі його майно. Втікаючи від жорсткого переслідування імператора Декія (правив з 249 до 251 року), Павло натрапив на маленьку печеру в пустелі і почав в ній жити.

Церковне свято 28 січня: день пам’яті преподобного Павла Фівейського

Вдень і вночі преподобний молився Богу. Їжу йому приносив ворон (хліб та фініки), а одягом слугувало пальмове листя. 341 року, Павло помер, стоячи на колінах і молячись Богу. Йому було 113 років, 91 з яких він прожив в самотності у своїй печері.

Саме преподобного Павла вважають батьком православного чернецтва. В V столітті біля печери, в якій жив святий чоловік, був заснований монастир Копської православної церкви. Розташований він поблизу Червоного моря в Аравійській пустелі. Першими його жителями були монахи з Сирії та Єгипту, які поклонялися могилі Павла Фівейського.

Народні традиції на 28 січня

28 січня в народі називали “Павлів день”. Так як це вже кінець зими, дні поступово ставали довшими, пізніше темніло, а тому в народі ходило повір’я: “Павло прийшов і день додав”. А ще вірили, що цього дня набирають сили відуни та ворожки. Церква завжди негативно ставилася до різних чаклунів, ворожок, відунів, а тому закликала цього дня молитися святому Павлу, щоб він захистив людину від негатива.

Народні прикмети 28 січня

Погода вітряна, значить рік буде дощовим.

На вікнах видно візерунки у вигляді колосків, можна очікувати на хороший врожай пшениці.

На небі багато зірок до врожаю льону.

З півночі насуваються хмари, варто чекати похолодання.

Защебетали снігурі, значить скоро зміниться погода.

Що не можна робити 28 січня

28 січня не можна сваритися зі своїми близькими, адже сварки цього дня можуть призвести до ще більшого розпалювання конфлікту.

Джерело