Учасники рушили ходою Хрещатиком у бік Європейської площі до Алеї Героїв Небесної сотні

Пам'ять перших полеглих на Майдані вшанували у Києві. 22 січня 2014 року загинули перші Герої Небесної Сотні, передає "5 канал".

Так, 21-річний Сергій Нігоян із Дніпропетровщини був смертельно поранений у голову. Згодом був застрелений 25-річний білорус Михайло Жизневський. Обидва були активістами Майдану і брали участь у протестах фактично від самого початку. Того ж дня, в лісі під Києвом знайшли тіло зі слідами тортур львів'янина Юрія Вербицького. Зазнали поранень і померли наступного тижня в лікарнях Роман Сеник та Олександр Бадера. Щоб віддати шану Героям, учасники акції, серед яких рідні та побратими полеглих, рушили ходою Хрещатиком у бік Європейської площі до Алеї Героїв Небесної сотні.

У Києві вшанували пам'ять перших полеглих на Майдані (Відео)

"Сюди прийшли, щоб вшанувати наших побратимів, тих, що тут загинули на Майдані і тих, що на сході загинули", – зазначив учасник Галицької сотні Майдану Роман.

Учасниця ходи Тетяна зауважила: "Це пам'ять, її треба підтримувати, вшановувати, це найменше, що ми можемо зробити. Бо завдяки людям, цим першим жертвам ми можемо жити, ходити в театр, відвідувати різні заходи".

"Віддати шану загиблим, тобто ще раз нагадати про те, що це важливі події в історії нашої держави, тому я тут сьогодні", – акцентував увагу учасник ходи Артем.

Художниця Національного музею Революції Гідності Ольга Сало підсумувала: "Це важливо, це пам'ять і це те, що постійно нагадує нам про цінність: і незалежності України, і єдності України, і важливість тих цінностей, які допомогли перейти Майдану".

Джерело