Батьки, які роками мріяли роками про зміни у шкільних їдальнях, залишилися незадоволеними новаціями, адже чимало дітей у перші дні запровадження "здорового" меню повернулися зі шкіл голодними. Батьки учнів розділились на два табори. Одні вимагають повернути старі страви, інші - готові зачекати.

Про те, що кажуть розробники шкільного меню - 14 січня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Поїли у школі чи ні – тепер топ тема усіх батьківських чатів. Адже з нового року у їдальнях -  нове меню. Менше випічки, солі та цукру, більше овочів та мяса. І через це чимало дітей залишилися  голодними.

Менше солі та цукру, більше овочів та фруктів: чому новації у шкільному харчуванні викликали шквал хейту

Чому їжа дітям не до вподоби пояснює лікар-дієтолог Дмитро Бровко. 

"В дитячому харчуванні звичайно не використовується така кількість спецій, особливо незнайомих для дітей: імбирі, куркума, орегано. Вони бояться незнайомих продуктів. Це система виживання у дикій природі", - зазначає він.

Діти можуть їсти і незвичні спеції, і обходитися без солі та цукру, впевнений розробник меню Євген Клопотенко. Але потрібен перехідний період, щоб вони звикли до нових смаків. А на місцях постанову про здорове харчування сприйняли надто буквально.

"По нормам харчування, які Міністерство охорони здоров’я видало, там повинен бути цукор і сіль, просто у меншій кількості", - говорить він.

Нові стандарти харчування на рівні міністерств розробляли не один місяць, розповідає популярний шеф-кухар. В оновленому меню 160 страв на будь-який смак. Але попри детальну рецептуру одна й та сама їжа може виглядати зовсім по-різному.

Аби навчити шкільних кухарів готувати по-новому у Дніпрі почали знімати спеціальні відеоуроки.

У шкіл є вибір - готувати за розробленими рецептами чи створювати  своє меню, яке відповідало б новим нормам.

Переходити на здорове харчування  і нові рецепти складно, але можливо, переконують у Бучанській  школі під Києвом. Тут есперементують за новими стандартами із вересня.

Краще пішли справи і в інших закладах - з середини тижня кажуть у Слобожанській школі, діти свої обіди почали доідати. Недоторканою у тарілках залишалась лише морква. Але у неї, сподіваються кухарі, ще все попереду.

Читайте також:

"Учні з них насміхаються": на Львівщині в школах дітей-пільговиків харчують за іншим меню та окремо від однокласників (фото)

Реформа шкільного харчування: відтепер в українських закладах освіти готують за новими стандартами

Нове меню в школах: у парламенті назвали ризики

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело