Папа Римський Франциск зустрівся із біженцями з центру тимчасового розміщення на грецькому острові Лесбос. Зупинка на ньому стала одним із центральних пунктів програми нинішньої Апостольської поїздки Франциска в Грецію і на Кіпр, де раніше він також провів молитву з мігрантами, повідомив канал ERT.

«Міграція – проблема всіх, це – глобальна криза, яка зачіпає всіх», – сказав понтифік.«Сумно чути, що в якості загальних зусиль пропонується споруджувати стіни. Звичайно, зрозумілі всі побоювання, складності і небезпеки. Відчувається втома і незадоволеність, посилені економічною кризою і пандемією, але, не споруджуючи бар'єри, можна знайти вирішення проблем і поліпшити співіснування», – підкреслив він.

Папа Римський зустрівся із біженцями на острові Лесбос (відео)

У своїй промові понтифік зазначив, що із пандемією «ми всі відчули, що знаходимося в одному човні».

«Ми зрозуміли, що для вирішення глобальних проблем недостатньо фрагментарних рішень. І якщо вдалося із чималими зусиллями організувати вакцинацію планетарного масштабу, хоча залишаються великі складнощі і невпевненість, і, здається, почало щось зрушуватися у боротьбі з кліматичними змінами, все залишається жахливо в питанні міграції»,– констатував глава Римсько- католицької церкви.

По дорозі, під'їжджаючи до місця зустрічі, Папа Римський вийшов з машини і пішов пішки, щоб вітати біженців, що вийшли на вулицю цілими сім'ями. Всього понтифік, якому в цьому місяці виповниться 85 років, пройшов не менше півкілометра. При цьому він був без захисної маски.

Франциск уже відвідував Лесбос у 2016 році. У тій поїздці, покликаній висловити солідарність біженцям, його супроводжували Патріарх Константинопольський Варфоломій і предстоятель Елладської Православної церкви (ЕПЦ) архієпископ Ієронім II.

Із Папою Римським тоді табір покинули кілька біженців. Цього разу також не виключений подібний жест, проте перевезення буде організовано за сприяння різних установ, включаючи католицьку громаду Святого Егідія, що займається інтеграцією біженців в Європі. У центрі тимчасового розміщення понтифіка зустрічала також президент Греції Катерина Сакелларопулу.

Папа Римський згадав про коріння, яке об'єднує католиків і православних, та про розходження, які настали з часом.

У вересні Папа Римський і Вселенський Патріарх зустрілися в Угорщині. Перед цим глави Римо-католицької церкви, Східної православної церкви і Англіканської спільноти виступили зі спільною заявою, закликавши світ до рішучих дій з порятунку від глобального потепління та боротьби з соціальною нерівністю.

Джерело