Тренер жіночої команди визнав, що перший етап естафетної гонки визначив підсумковий результат України.

Жіноча збірна України провела першу естафету у сезоні 2021/22 Кубка світу з біатлону. Відбулося це на другому етапі, що проходить в Естерсунді.

Повторити результат чоловічої збірної, яка посіла п'яте місце, українським біатлоністкам не вдалося. Уже після першого етапу Україна йшла на 19-й позиції з відставанням у понад 1:20 хвилини від лідерок.

У підсумку українкам вдалося фінішувати у топ-10. Однак цей результат став найгіршим для жіночої збірної України за останні три роки.

Читайте також: Україна замкнула топ-10 жіночої естафети на етапі Кубка світу в Естерсунді: результат гонки

Після гонки головний тренер жіночої збірної України Урош Велепець дав коментар Суспільне Спорт, у якому висловився щодо результату гонки.

Велепець вважає, що ключовою причиною такого результату став перший етап Анастасії Меркушиної. Біатлоністка проводила першу гонку, відновившись після хвороби, але перебувала не в оптимальному стані.

Про етап Анастасії Меркушиної

"Розпочали гонку не так, як хотіли. В естафеті як: якщо є контакт з хорошими командами, то будеш з ними боротися, якщо немає контакту - будеш бігти позаду, як це було у Юлії. З Настею вже поговорили, вона сказала, що було дуже важко. Після хвороби сподівалися, що усе буде добре, вона непогано тренувалася. Розраховували, що швидко відстріляє, і хоча на стрільбищі вона відпрацювала на 100%, на фініші 19-е місце після першого етапу... Найгірше не місце, а відставання від першого місця".

Про етапи Юлії Джими, Дар'ї Блашко та Олени Білосюк

"Юлія зробила свою роботу добре. Ризикнула на стрільбіщі, тому що треба було ризикувати. Чотири запасні патрони - це багато, але нічого страшного. Дар'я два кола чудово відпрацювала, на третьому трохи не вистачило сил, щоб допрацювати. Ну а Олена зробила свій етап - вдалося з 17-го місця фінішувати у топ-10. Навіть [майже зачепилася за швейцаркою], що фінішувала на дев'ятому місці. Шкода за перший етап, що не було контакту [з лідерами]".

Як Велепець оцінює результати українок на перших двох етапах Кубка світу

"Поки що у нас є п'ять результатів у топ-25 особистих гонок. Раніше розпочинали гірше українки, радує, що це зробили одразу три спортсменки - і Олена, і Валентина, і Юлія. Естафета - десяті, але коли програєш на першому етапі стільки, то важко боротися за більш високі місця".

Про ризик опинитися без старту у жіночій естафеті "Учора ввечері навіть не знали, чи будемо стартувати чи ні. Тому що три позитивних тести на коронавірус були у команді. Морально важче бігти, коли не знаєш, чи бігтимеш або не бігтимеш. Усе одно: десяте місце - не найгірший результат. Зможемо виступити краще". Про наступні етапи Кубку світу без сестер Семеренко

"Дамо Семеренкам шанс потренуватися, тому що ходом були повільніше й повільніше з кожною наступною гонкою. Просто потренуватися, пробігти етапи Кубка IBU до нового року. Вони нам потрібні у будь-якому стані, і тому вони зараз готуватимуться до січневих етапів. У Гогфільцені теж естафета, треба розібратися і поставити якісь нові стандарти".

Як виступила жіноча збірна України на перших двох етапах Кубка світу в Естерсунді індивідуальна гонка (етап №1): 17. Валентина Семеренко, 22. Юлія Джима, 71. Анастасія Меркушина, 107. Катерина Бех спринт (етап №1): 24. Олена Білосюк, 44. Віта Семеренко, 50. Юлія Джима, 77. Катерина Бех, 99. Валентина Семеренко спринт (етап №2): 19. Юлія Джима, 49. Дар'я Блашко, 60. Валентина Семеренко, 66. Олена Білосюк, 77. Віта Семеренко гонка переслідування (етап №2): 14. Юлія Джима, 55. Валентина Семеренко естафета (етап №2): 10. Збірна України (Анастасія Меркушина, Юлія Джима, Дар'я Блашко, Олена Білосюк) Що далі 10-12 грудня. Третій етап Кубка світу у Гогфільцені.

Джерело