Новий південноафриканський штам “Омікрон” вже добряче наробив галасу у світі. Поки науковці вивчають усі його особливості, лікарі вже починають виокремлювати симптоми, за якими можна з високою вірогідністю розпізнати, що це саме штам “Омікрон”, а не “Дельта” який зараз панує у світі.

“Симптоми штамів “Дельта” і “Омікрон” мають відмінності…” – лікарі розповіли, як розрізняють найлютіші штами

 

Як повідомляє “REUTERS”, лікарі з ПАР помітили, що на відміну від “Дельти”, що на початкових етапах хвороби часто не спричиняв температури, штам “Омікрон” її викликає. У більшості зафіксованих випадках температура тіла людини дуже швидко зростала, а разом з нею відчувалася сильна втома. Нюх і смак у пацієнтів, які підхопили “Омікрон”, не зникали, в той час, як при “Дельті” це ще доволі часто траплялося. Аналогічно і з сатурацією. Рівень кисню при “Дельті” міг різко впасти, а от при “Омікроні” він не падає до критичних показників. Цим, в першу чергу, і пояснюється менша летальність нового штаму.

Ще однією особливістю, яка вирізняє “Омікрон” серед інших штамів коронавірусу, це те, що у більшості пацієнтів зафіксовано прискорений пульс.

Поки що “Омікрон” не настільки смертоносний, як “Дельта”, але темпи зараження ним та імовірність “імунної втечі” дійсно викликають занепокоєння.

Джерело