Жим лежачи та станова тяга. У Миколаєві четвертого грудня організували турнір з окремих дисциплін паверліфтингу "Залізна нація", присвячений пам'яті миколаївського активіста Дениса Янтаря.

На заході побувала кореспондентка Суспільного Ніна Булах.

За словами співорганізатора турніру Олександра Глущенка, Денис Янтар був одним із засновників цього турніру.

"На жаль, Дениса не стало. Ми проводили турнір пів року тому і вирішили заснувати кубок на честь його пам’яті", – каже Олександр Глущенко.

У 2021 році участь у турнірі взяли 108 учасників зі всієї України.

"До нас завжди приїжджають спортсмени із Донецька, Луганська, Сімферополя, дуже багато атлетів зі західної України, з північної, центральної. Дуже приємно бачити таке об’єднання українців",– розповідає Олександр Глущенко.

21-річний Арсеній Загорулько представляє своє рідне місто Миколаїв. Арсеній є найвищим учасником змагань. Його зріст два метри три сантиметри.

"Виступаю у ваговій категорії 110 кілограмів. На першому підході замовили 200 кілограмів, проте судді не зарахували цю вагу, бо недостатньо глибоко присів. На другому підході ця вага мені підкорилася, а на третьому підході ми замовили 215 кілограмів, проте також судді не побачили потрібної глибини", – говорить Арсеній Загорулько.

22-річна учасниця змагань з Києва Тетяна Владименко до Миколаєва на змагання "Залізна нація" приїздить втретє. Виступає у ваговій категорії 56 кілограмів.

"Присідаю, жму лежачи та тягну. Особисто встановила рекорд в присіданнях – 135 кілограмів, сподіваюсь, що жму 75 або 77 і хотілось би оновити рекорд. Два тижні тому встановила на чемпіонаті України UBC власний рекорд – 140 в тязі", – каже Тетяна Владименко.

Читайте також: " Спорт та TikTok: учні Миколаївської школи № 3 перемогли у всеукраїнському конкурсі"

За змаганнями спостерігають троє суддів.

"Ми звертаємо увагу на те, щоб спортсмени вставляли коліна, щоб вони сідали нижче, щоб не було ніякої паралелі. І щоб все відбувалось згідно з правилами", – каже суддя змагань Юліана Алізаренко.

У змаганнях "Залізна нація" беруть участь як аматори, так і професійні спортсмени. Турнір триватиме до 22:00. Після будуть відомі результати.

Що відомо Денис Янтар — миколаївський громадський діяч, ветеран російсько-української війни у складі батальйону "Азов". Дев'ятого вересня 2020 року помер від раку. Денису був 31 рік.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело