Теплі речі, харчі та будівельні матеріали для українських захисників зібрали мешканці Липовецької громади, що на Вінниччині. Акцію під гаслом "Зігрій солдата своїм теплом" зорганізували до Дня Збройних Сил України. На Схід гумвантаж повезуть волонтери громадської організації "Мольфар". Вирушать у понеділок, 6 грудня, вранці.

У Липовецькій школи №1 допомогу збирають з початку тижня. Передають чай, каву, теплі речі, солодощі, консервацію. А ще для облаштування бліндажів закупили будматеріали.

До акції під назвою "Зігрій солдата своїм теплом" доєдналася вся школа, каже завуч з виховної роботи Світлана Мельник.

Вчителі для бійців наліпили вареників та пельменів. Напечуть ще й пирогів з яблуками та сиром.

"Це воно піде не в одну точку, а по районах. Везуть багато. Це більше тисячі вареників: і капуста, і картопля. Те, що би зварила вдома мама, те б вони зʼїли. Дуже вдячні хлопцям, обіймаємо всіх теплом материнським і бажаємо, аби вони всі живі-здорові вернулися додому, — каже Світлана Мельник.

До посилок додають і листи. Один із таких написала десятикласниця Тетяна Гудзінська.

"Довго думала, наверталися сльози, тому що ця ситуація триває не один рік і вона стосується кожного українця і кожної дитини, і важко було підібрати слова, слова вдячності за мирне небо. Вони тратять своє здоровʼя, залишають рідних. Вони роблять усе, щоб ми жили у спокої та злагоді", — каже Тетяна Гудзінська.

Домашнє варення та солодощі для бійців у зону ООС передає 9-тикласниця Валерія Щедрик. Дівчина розповідає, що допомагати бійцям почали ще в молодших класах: приносили фрукти, консервацію, писали листи. Зараз, каже, чим допомогти — радилися з класним керівником.

"Від нашого класу ми дали засоби гігієни. Деякі солодощі. Ми зібрали, на нашу думку, що їм потрібно, порадившись із класним керівником. Їм там складно, і потрібна допомога" , — каже Валерія Щедрик.

Картину, вишиту бісером, на Схід передає Єгор Рипюк. На полотні, каже, молитва. Її вишила мама.

Гумвантаж розвезуть по усій лінії фронту — від Маріуполя до Світлодарської дуги. Вареники для бійців пофасують порційно, аби посмакували усі.

Читайте також Залізні мішені для військових майструють вінницькі волонтери "Добро буває безкоштовним". Історія волонтерки Надії Дмитрієвої з Вінниці

Джерело