Про це пише видання Наш Город.

У Запорізькій області влада вирішила, що краще залишитися без будівлі, ніж визнати поразку

Публікуємо матеріал без коментарів і ремарок. Редакція не несе відповідальності і не перевіряє дані, надані і опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

"Тендерні рейдери" не вгамовуються в спробах "відкусити" шматок бюджетного пирога в розмірі 46,6 мільйонів гривень на будівництві будівлі ЦНАП в Запорізькому місті Василівка.

Про те, що фірма «Мелсіті» з орбіти екс-депутата Мелітопольської міської ради Сергія Біловола приступила до будівництва ЦНАП у Василівці ще до офіційного завершення тендерної процедури, «наше місто» писав на початку листопада.

Конкуренти "Мелсіті «по даному тендеру, відома в Запорізькому регіоні компанія» Магістральбудмонтаж", яку з надуманих причин дискваліфікували з тендеру, звернулася зі скаргою на численні порушення в Антимонопольний комітет. В АМКУ розібралися, і незабаром зобов'язали владу Василівки знову кваліфікувати "Магістральбудмонтаж", а значить, автоматично визнати переможцем – адже пропозиція Запорізької фірми на цілих 3,2 мільйона гривень дешевше, ніж у Мелітопольської компанії.

Принципова позиція "Магістральбудмонтаж «викликала велику дискусію на рівні заступника губернатора Злати Некрасової і народного депутата від Василівки, члена фракції» Слуги народу" в парламенті, Юлії Яцик. Втім, слова політиків і чиновників на рішення АМКУ не вплинули. Незаконні роботи були припинені, всі почали чекати офіційних рішень місцевої влади. І тут знову почалися проблеми для неугодної владі фірми, що виявилася незручною для мелітопольців.

Виявляється, 15-хвилинна процедура по кваліфікації незаконно дискваліфікованого учасника тендеру затягнулася за часом. Безкарно місцева влада може так тягнути час до одного місяця. Потім не оголошувати переможця аж до середини січня. Але очікування тут смерті подібно. Адже, якщо копнути глибше, з'ясовується, що гроші, що виділяються Державним фондом регіонального розвитку (ДФРР) на будівництво Центру надання адмінпослуг, повинні почати освоювати в 2021 фінансовому році. Василівські ж чиновники, ймовірно, вирішили відігратися на неугодних будівельниках, і... покарати своїх виборців і громадян, просто втративши гроші, що виділяються ДФРР!

Схоже, останні сумніви в "каламутності" подібних тендерних закупівель через "Прозорро" відпадають. Чиновники звикли до відкатів від "своїх фірм". І якщо хтось вирішує діяти за законом, їх намагаються змести зі свого шляху навіть на шкоду інтересам цілої громади.

Поки що на місці майбутньої будівлі ЦНАП лише спішно виритий котлован, який не солоно хлебали мелітопольці залишили як пам'ятник корупції і» договорняків " в Запорізькій області.

Джерело