У місті Кам’янка, що на Черкащині, краєзнавець Олександр Мушта подорожує з туристами місцевим каньйоном на човнах. Зі слів чоловіка, почав проводити такі екскурсії три роки тому, щоб зробити своє місто привабливим для мандрівників та показати всю велич природи свого краю.

Помилуватися краєвидами Кам'янського каньйону приїздять з різних куточків України. І навіть холодна пора року не відлякує від такої пригоди на човнах.

Олександр Мушта зауважив, що нині туристів менше, ніж влітку. Проте все ж екскурсії Тясминським каньйоном на човні зацікавлюють гостей міста за будь-якої погоди.

"Люди, які живуть у багатоповерхівках, які не бачили природу, для них оця прогулянка — це відсторонення від світу. ЗамінаЇх це вражає".

Водні екскурсії Олександр Мушта почав проводити три роки тому. Спочатку, каже, човни позичав у місцевих рибалок.

"Була певна незручність. Проти вітру пливти — були такі моменти незручні. Спочатку я без гучномовця був і кричав протягом екскурсії. Ти гребеш проти вітру, напружуєш голос — це складно було, тоді я придбав свого гучномовця".

Втім два роки тому за кошти отримані від гранту придбали власні човни. А ще, щоб екскурсія була комфортною придбали радіогіди.

"Тепер зручніше: людям роздаєш такі акумулятори. Вони беруть навушник і ти не напружуєш голос та можеш паралельно розказувати екскурсію".

Олександр Мушта за освітою історик. Працює у місцевому музеї. Втім зізнався, що проводити екскурсії на човнах подобається більше.

"У музеї є експонат і ти у будь-якому випадку маєш про нього розповісти, а тут ти можеш щось пропустити, бо хтось засміявся, чи людина щось запитала. Тут немає такої конструкції похвилинної розповіді".

Крім розповідей про історію місцевості та унікальний каньйон, гід показує туристам – черепах, змій, качок та водяні лілії, якими повниться річка.

"Для людини проїхатися на човні послухати щось подобається. Їм вже сам факт сісти в човен, подивитися на природу, рукою доторкнутися до води, подивитися як птахи плавають. Це для них подія. Мені ж приємно спостерігати, що люди на човні розслабляючись отримують естетичне задоволення ".

Вигадав екскурсію на човнах Олександр Мушта не просто так. Зауважив, що хотів, щоб Кам'янка стала туристичним містечком, а Тясминський каньйон — візитною карткою.

Авторка Вікторія Гончарук

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Для незрячих дітей: черкаські студенти створили тактильні посібники Щоб пам'ятали геноцид: майстриня з Черкащини створює ляльки ненародженим дітям

Джерело