Колишній начальник Головного управління розвідки Міністерства оброни України Василь Бурба судиться з Державним управлінням справами через своє виселення з державної дачі «Конча-Заспа». Про це повідомляє «Главком» з посиланням на відомості Єдиного держреєстру судових рішень.

Цивільну справу розглядає Голосіївський районний суд Києва. Суд закінчив підготовче засідання і 18 січня 2022 року призначив розгляд справи по суті.

Ексрозвідник Бурба судиться з державою через виселення з держдачі

«Було передано пропозицію від керівництва Офісу президента, щоб я або командир спецназу спростував проведення операції (із захоплення «вагнерівців» – «Главком») (…). Я відмовився і через три дні мою сім’ю було виселено з будинку. Виселено яким чином? У п’ятницю вранці дружина з дітьми поїхала в школу, з дитиною молодшою. А після пів другої дня її не запустили на територію», – пояснив Бурба.

За словами ексочільника ГУР МО, невдовзі йому запропонували «вирішити питання» – все ж визнати, що операції із захоплення «вагнерівців» не було. За це йому, нібито, пропонували повернення відомчого житла та посаду посла України в одній з далеких країн.

Крім цього, під час пресмарафону 26 листопада президент Володимир Зеленський обізвав Бурбу «авантюристом і аферистом», який за 11 млн грн зробив ремонт у «Конча-Заспі».

Як повідомляв «Главком», Голосіївський районний суд Києва зобов`язав Будинок відпочинку «Конча-Заспа» Державного управління справами не чинити перешкоди і забезпечити вільний доступ колишній міністерці охорони здоров’я Раїсі Богатирьовій та членам її сім`ї до домоволодіння на території державних дач.

Окрім Богатирьової, з державної дачі «Конча-Заспа» виселили колишнього голову Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимира Семиноженка. Однак через суд він заборонив Будинку відпочинку «Конча-Заспа» Державного управління справами передавати в користування іншим особам будинок №78, яким ексчиновник користується з 2002 року. Наразі Семиноженко у суді оскаржує розірвання з ним договору.

За словами Зеленського, землі та державні дачі масово роздавались за часів президентства Порошенка. Мова про майже 400 гектарів заповідної землі та понад 100 державних будівель і дач.

Джерело