На Хмельниччині 20 дітей взяли участь у навчально-тренувальних зборах і змаганнях зі спортивного орієнтування. Про це розповів заступник директора Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Андрій Флік. За його словами, у змаганнях взяли участь дві команди - "Олімп" і "Альфа". Вік учасників - від 12 до 15 років.

Учасник змагань зі спортивного орієнтування Влад Грозинський каже, що проблеми можуть виникнути при читанні карти: "Я маю надію пробігти десь за 40 хвилин. Проблеми можуть виникнути в тому, що я можу просто заблудитися, не по тій доріжці піти, або ще щось".

Учасниця змагань Олександра Тагієва переживає, аби вистачило сил на усю дистанцію: "По карті там легко орієнтуватися. Труднощі великі - це час, і те, що я, коли бігаю, сильно задихаюся".

20 дітей з Хмельницького взяли участь у змаганнях зі спортивного орієнтування

Максимальний час проходження маршруту – година, розповідає керівник гуртка "Пішохідний туризм" Хмельницького міського центру туризму краєзнавства та екскурсії учнівської молоді Марина Собко. Додає: "Готова повністю карта, по якій діти будуть в лісі шукати контрольні пункти, які червоним виділені. Змагання у нас у заданому напрямку. Тут є 9 контрольних пунктів, максимальний час проходження - близько години. Я вирахувала час переможця – 35 хвилин".

На кожному контрольному пункті учасник має зірвати відкріпний талон, каже учасниця змагань Ірина Кравчук.

За словами заступника директора Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Андрія Фліка, змагання проходили у лісі, на базі відпочинку "Берег надії", що в селі Головчинці. "В п’ятницю ввечері ми приїхали на три дні, займалися спортивним орієнтуванням. 20 діток виїхало, це два гуртки. Гурток "Альфа", який працює на базі НВК №6, і гурток "Олімп", який працює на базі школи №18. Змагання відбуваються у вікових категоріях: дівчатка і хлопчики 14 років та дівчатка і хлопчики 12 років. Учасникам потрібно у заданому напрямку найти відповідну кількість контрольних пунктів. Сьогодні їх буде 9 для них. Це середній рівень дистанції", - каже Андрій Флік.

Олександра Тагієва фінішувала з результатом 28 хвилин. Каже, дуже сильно втомилася.

Загальна протяжність маршруту - три кілометри, розповів Андрій Флік.

Читайте також Житомирський ФК "Полісся" програв хмельницькому "Поділлю" з рахунком 2:1

Джерело