У центрі Полтави 28 листопада відкрили пам’ятник Леву Вайнгорту. Він був головним архітектором міста понад 30 років. На захід зібралося близько 70 людей, повідомляє з місця події кореспондентка Суспільного.

Монумент встановили на вулиці Зигіна поблизу адмінбудівлі, де працював Вайнгорт. Люди принесли з собою квіти.

Архітектора у скульптурі зобразили у костюмі та з ручкою в кишені. Його постать спирається на одну з колон Білої альтанки, яку відбудували за проєктом Лева Вайнгорта. Сама фігура виготовлена з бронзи, її висота 1 метр 84 сантиметри, а вага – близько 100 кілограмів.

У Полтаві відкрили пам’ятник архітектору Леву Вайнгорту

Фігуру виконали скульптори Дмитро Коршунов та Валерій Голуб. Роботу над нею почали у вересні 2019-го, а завершили того ж року у листопаді. Створили та встановили пам’ятник за гроші благодійників. Це приблизно пів мільйона гривень, каже скульптор Валерій Голуб.

Що відомо: Створення пам’ятника 2018-го ініціював обласний департамент будівництва. Він організував конкурс, за результатами якого обрали кращий проєкт. Гроші на його реалізацію дали благодійники. 25 листопада 2019-го року надали згоду на розміщення пам'ятника. 2019-го його не встановили, через затримку підготовки проєктно-кошторисної документації. Лев Семенович Вайнгорт працював головним архітектором Полтави із 1939-го до 1970-го року. Він домігся зведення нового будинку для театру імені Гоголя та спланував житлові райони міста. За його сприяння відновили Хрестовоздвиженський монастир та зберегли дзвіницю Свято-Успенського собору. Читайте також:

«Ідея відбудови Полтави втілена за задумом Вайнгорта»: що відомо про полтавського архітектора

Джерело