Перші матчі української гравчині відбудуться вже в грудні.

Українка Валерія Манчак-Дженсен потрапила до Професійної жіночої хокейної асоціації (ПЖХА). Ця ліга є однією з найпрестижніших серед жіночих змагань у Північній Америці, а за рівнем її порівнюють із чоловічою НХЛ.

Гравчиня розпочинала свій шлях у чеміонаті України в команді "Королеви Дніпра", а зараз проводить уже свій четвертий сезон у Північній Америці. Зокрема, у нинішньому розіграші ПЖХА Манчак-Дженсен виступатиме в складі команди Міннесоти.

Українка вперше в історії зіграє в Професійній жіночій хокейній асоціації в Північній Америці

Таким чином 24-річна трускавчанка стане першою в історії українською хокеїсткою, що зіграє на такому рівні в Північній Америці.

Що відомо про нову лігу та клуб українки?

Професійна хокейна жіноча асоціація - це некомерційна організація, яка була створена в травні 2019 року. На той момент розпалась Канадська жіноча хокейна ліга (КЖХЛ) через нестачу фінансування, а Національна жіноча хокейна ліга (НЖХЛ), що нині є аналогом чоловічої НХЛ, втрачала прихильність гравчинь через відсутність гідних зарплат і якісного медичного страхування. Тож ПХЖА стала альтернативою НЖХЛ і запустила перший ігровий сезон у тому ж 2019 році. При цьому чимало хокеїсток одразу ж перейшли до новоствореної ліги з НЖХЛ.

Чемпіонат Професійної хокейної жіночої асоціації складається з п'яти команд-збірних регіонів, а саме - з Міннесоти, Монреаля, Калґарі, Бостона та Торонто. Протягом сезону суперниці зустрічаються одна з одною в рамках низки етапів, що мають назву Dream Gap Tour і проходять у різних містах Північної Америки. Наприклад, Манчак-Дженсен відкриє сезон 18-19 грудня у Торонто, де разом із Міннесотою також виступатимуть Монреаль, Калґарі та Торонто.

До слова, команда з Міннесоти бере участь у змаганнях ПХЖЛ з моменту її створення, а її головним спонсором є мультиспортивний бренд Adidas. У минулому сезоні Міннесота стала володаркою USA Secret Cup Champions.

Як виступала раніше Валерія Манчак-Дженсен?

Українка розпочала професійну хокейну кар'єру у 2016 році. Тоді гравчиня брала участь у чемпіонаті України разом із "Королевами Дніпра". Наступний сезон Манчак-Дженсен так само провела в дніпровському клубі, а вже у 2018-му переїхала до Північної Америки, де почала виступали за канадську команду HTI Stars.

Останні два сезони українська хокеїстка представляла збірну Університету Ліберті. Саме з нею українка здобула чемпіонство в лізі ACHA, у якій виступають команди з американських вищих навчальних закладів. Також трускавчанка потрапила до Команди зірок за підсумками розіграшу 2020/2021 років. До слова, 24-річна Манчак-Дженсен - єдина хокеїстка з ACHA, яка гратиме в цьому сезоні ПЖХА.

Хто така Валерія Манчак-Дженсен? 24-річна професійна хокеїстка з Трускавця, грає на позиції нападниці під 78-м номером. До початку професійної кар'єри в хокеї займалась єдиноборствами. Зокрема, Манчак-Дженсен стала чемпіонкою Європи з боксу серед молоді та чемпіонкою світу з карате. Спортсменка почала займатись хокеєм у віці 6 років у харківській команди "Дружба-78". Має досвід виступів у Україні, Канаді та США. Манчак-Дженсен ще ні разу не виступала в складі жіночої збірної України з хокею. Читайте також: Лідер "Едмонтона" Конор Макдевід повторив унікальний рекорд НХЛ із результативності

Джерело