21 жовтня на міжрегіональні маршрути виїхали далеко не всі водії.

За словами інженера-куратора автостанції № 2 Віталія Бондаренка, щодня з автостанції № 2 в Івано-Франківську відправляються приблизно 150 автобусів, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Суспільне Карпати.

“Багато маршрутів міжобласних не поприїжджали взагалі. Не знаю, чому. Без попереджень. Можливо, водії невакциновані, можливо, через відсутність пасажирів. Ми питаємо пасажирів, чи мають вакцинацію. В основному кажуть, що мають. Якщо – ні, хто не знав, то вертаються додому”, – каже Віталій Бондаренко.

Поліція перевіряє: у Франківську на міжобласні маршрути не виїхали 40% водіїв

Як відомо, 21 жовтня через погіршення ситуації з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 почали діяти нові правила міжрегіональних пасажирських перевезень. Без перешкод можуть їздити водії та пасажири, які матимуть документ про вакцинацію, довідку про одужання від COVID-19, негативний ПЛР чи експрес-тест на визначення антигену до COVID-19.

Водії автобусів, які курсують між областями, спілкуватися відмовлялися. Один з них представився Ігорем та сказав, що ніхто водіям не пояснив, як правильно перевіряти документи.

“Інструкція є? Ви запитайте когось, чи є інструкція. А ви кажете, як я маю перевіряти? Перевіряю, але на свій розсуд”, – каже водій.

Приблизно о 10:30 поліцейські розпочали перевірку на автостанції. Першим протокол склали на водія Василя Москалика. Чоловік щойно приїхав з ПольщіКаже, що довідки в пасажирів перевірив, однак сам невакцинований.

“Не вакцинувався тому, що боюся наслідків. Я не знаю, що може бути. Багато різних думок, різне люди говорять. Можливо, я провакцинуюся колись, але тільки не зараз”, – каже Василь Москалик.

Член Асоціації правників України Роман Чумак розповів, чи обов’язково всі пасажири повинні дотримуватися нових правил.

“Якщо людина користується послугами громадського транспорту, перевізник має право і зобов’язаний забезпечити перевірку наявності дійсного COVID-сертифіката або результатів тесту ПЛР. На жаль, станом на сьогодні немає в порядку довідки про те, що людині за станом здоров’я протипоказане вакцинування, відповідно, люди, які не можуть вакцинуватися з медичної точки зору, не мають права користуватися цим транспортом”, – каже Роман Чумак.

Поліція перевіряє: у Франківську на міжобласні маршрути не виїхали 40% водіїв Поліція перевіряє: у Франківську на міжобласні маршрути не виїхали 40% водіїв Поліція перевіряє: у Франківську на міжобласні маршрути не виїхали 40% водіїв Поліція перевіряє: у Франківську на міжобласні маршрути не виїхали 40% водіїв Поліція перевіряє: у Франківську на міжобласні маршрути не виїхали 40% водіїв

 

 

Джерело