Сьогодні, 21 жовтня, в Івано-Франківську студентам Університету третього віку розповіли про постать Василя Стефаника.

Лекцію для літніх студентів читала Соломія Ушневич – доцентка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидатка філологічних наук.

“У нас в Україні багато відомих письменників, але творчість і життєвий шлях кожного відрізняється, масштаб, так би мовити, також. Тарас Шевченко – це основоположник, це людина, яка частково заснувала українську літературу. Іван Франко – неймовірно працелюбний письменник, 50 його томів то лише вінець творчості. А Василь Стефаник написав значно менше творів. Проте його новели сильні, глибокі і точні”, – сказала Соломія Ушневич.

У Франківську літнім студентам розповіли про Василя Стефаника

За її словами, ніхто, крім Стефаника, так глибоко, влучно і боляче не описував життя українського селянина. Адже письменник і сам був родом із села Русів на Снятинщині.

“Я поділяю таку думку, що всі великі письменники є чимось травмовані. В когось це особисті трагедії, в когось -якісь соціальні речі, негаразди. У випадку Стефаника цією травмою стала смерть матері. Його батько одружився знову, і Василь конфліктував із мачухою. В результаті батько відправив його вчитися до Коломиї, подалі від дому. Далі Василь опинився у Дрогобичі, де познайомився із Іваном Франком”, – розповіла лекторка.

Саме таким чином Василь Стефаник потрапив у культурне середовище, почав знайомитися із письменниками і формуватися як особистість.

“Стефаник почав виливати на папері весь відчай мігрантів, які вимушено виїжджали у Канаду і інші країни на заробітки. Адже на батьківщині в людей відбирали все, і Стефанику це дуже боліло. Через ці твори на нього звернула увагу влада – бо він через новели підбурював людей до протесту проти несправедливості. Далі була діяльність у Радикальній партії, арешти, протестна діяльність – чимало трагічних моментів”, – пояснила Соломія Ушневич.

Присутні жваво обговорювали постать Василя Стефаника, депресивність його новел та їх влучну виразність, читали ці твори. Адже найвідомішим твором письменника є новела “Камінний хрест”.

У Франківську літнім студентам розповіли про Василя Стефаника У Франківську літнім студентам розповіли про Василя Стефаника У Франківську літнім студентам розповіли про Василя Стефаника У Франківську літнім студентам розповіли про Василя Стефаника У Франківську літнім студентам розповіли про Василя Стефаника У Франківську літнім студентам розповіли про Василя Стефаника У Франківську літнім студентам розповіли про Василя Стефаника

Джерело