Рейтинг партій на виборах до Верховної Ради України змінився за останній місяць. Як свідчать дослідження, проведені Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), якби вибори до парламенту відбулися найближчим часом, то більшість українців обрала би представників «Європейської солідарності». За політсилу п’ятого президента Петра Порошенка готові проголосувати 13,9% серед усіх респондентів і 15,7% серед тих, хто визначився з вибором.


Сенсація від соціологів. Вперше з 2019 року «Слуга народу» опустилась на друге місце
Графіка КМІС

На друге місце вперше за понад два роки скотилася політсила чинного президента Володимира Зеленського. Так, за «Слугу народу» готові ще голосувати відповідно, 13,7% і 15.5%). Далі у списку уподобань українців йдуть «Батьківщина» (12% і 13,6%) та «ОПЗЖ» (11,5% і 13%).

Сенсація від соціологів. Вперше з 2019 року «Слуга народу» опустилась на друге місце

Менше підтримки мають «Сила і честь» (7,6% і 8,6%), «Наші» (5% і 5,7%), Радикальна партія Ляшка (4,9% і 5,6%), «Українська стратегія Гройсмана» (4,9% і 5,6%). Партія «Свобода» має 3,9% і 4,4%. У інших партій – нижча підтримка.

Варто зазначити, що за формальними ознаками рейтинги політичних сил у групі лідерів відрізняються в межах статистичної похибки.

Джерело