Питання про скасування маскового режиму в країні може бути піднято лише після вакцинації від коронавірусу абсолютної більшості населення України. Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю Радіо Свобода.

«У нас достатньо мала кількість вакцинованих осіб, щоб ми знехтували протиепідемічними правилами. Тому, давайте наздоженемо вакцинацію до 70-80 відсотків, далі ми будемо сідати і разом приймати рішення, чи можемо ми вже позбутися масок на обличчі, чи ні», – повідомив міністр.

Очільник МОЗ додав, що в Україні створили 900 мобільних бригад, які будуть контролювати дотримання українцями карантинних норм. Порушників виявлятимуть і притягатимуть до адміністративної відповідальності.

Чи треба вакцинованим носити маски – відповідь МОЗ

Ляшко також уточнив, що маски повинні носити всі, в тому числі вакциновані двома дозами.

Запорізька, Одеська, Донецька та Дніпропетровська область із 18 жовтня переходять у «червону» зону епідемічної небезпеки поширення Covid-19.

Крім того, з 21 жовтня жителі «червоної» зони не зможуть їздити автобусами, поїздами і літати літаками до інших регіонів без документів про повний курс вакцинації, негативного тесту на коронавірус або довідки про одужання від Covid-19.

Як відомо, Запоріжжя вводить обмеження «червоного» рівня карантину.

Джерело