Від Міністерства соціальної політики з'явилися дуже важливі новини для майбутніх пенсіонерів. Справа в тому, що вже з 2023 року повинен стартувати другий рівень пенсійної системи. Для наших читачів є інформація, коли саме повинні впровадити дану систему і які категорії громадян зможуть взяти участь в "обов'язкових внесках".

Про це стало відомо завдяки заяві глави Мінсоцполітки Марини Лазебної під час круглого столу "Пенсійна реформа в Україні: бути чи не бути", трансляцію якого опублікували в мережі YouTube.

Обов'язковий платіж на другу пенсію: у Мінсоцполітки пояснили, коли старт і хто заплатить

Лазебна зазначила, що зараз у Пенсійному фонді постійно не вистачає коштів. Пенсії фінансуються на 60% за рахунок Пенсійного фонду і на 40% - за рахунок дотацій з держбюджету. Сьогодні пенсія становить 30% заробітку людини, в найближчій перспективі вона зменшиться до 20%.

Для того, щоб в майбутньому українці не залишилися без накопичень після виходу на заслужений відпочинок, вводиться накопичувальна система. Українці віком до 50 років зобов'язані будуть робити внески до спеціальних пенсійних накопичувальних фондів. Для людей більш старшого віку пенсійні накопичення будуть добровільними.

Обов'язковий платіж на другу пенсію: у Мінсоцполітки пояснили, коли старт і хто заплатить

Попередньо, розмір внеску складе 2% від роботодавця і 2% від працівника. Гроші будуть працювати на економіку країни. Інвестуванням займуться недержавні пенсійні фонди (НПФ). При цьому людям буде нараховуватися інвестиційний дохід на накопичені кошти, а для держави створюватимуться нові робочі місця і додаткові відрахування до Пенсійного фонду.

Додаткових структур для введення накопичувальної пенсійної системи створюватися не буде. Для недержавних пенсійних фондів встановлять однакові правила роботи. Якщо ж людина не зможе вибрати для себе НПФ, буде створено єдиний Держфонд з такими ж правилами функціонування.

Обов'язковий платіж на другу пенсію: у Мінсоцполітки пояснили, коли старт і хто заплатить

Людина, що робить відрахування в НПФ, сам контролюватиме і вільно розпоряджатися накопиченими коштами. В Україні створено єдиний соціальний Реєстр. У будь-який момент можна зайти в свій електронний кабінет і побачити всі свої доходи, скільки внесків вже зроблено і який відсоток прибутковості нараховано на такі внески.

Виплати з недержавних пенсійних фондів будуть довічними. Але це можливо тільки при великому накопичувальному рахунку. Якщо ж коштів буде накопичено недостатньо, то буде передбачено 2 варіанти виплати — одноразова (у разі хвороби або інших критичних ситуацій) і на певний термін (щомісячна виплата протягом 10 років). В останньому випадку на гроші, які залишатимуться на рахунку, буде нараховуватися інвестиційний дохід.

Джерело