У новому випуску програми «Суть подій» на каналі ZNAJ.UA з журналісткою Любов'ю Завальнюк експерт із земельних питань Роман Головін розповів, що означає самостійне господарювання на землі. 

«Люди на селі добре знають таких осіб й називають їх одноосібники. Одноосібники самостійно обробляють свою землю й не віддали її в оренду, а самотужки на ній сіють, збирають врожай та продають. Ми охарактеризуємо самостійне господарювання ще й тією можливістю, що власники землі можуть працювати через участь у товаристві власників землі. А це вже юридична особа, яка набуває всіх прав та можливостей, як і ті ж самі орендарі, не платить податок на прибуток та має певні пільги», - розповів він. 

Власники землі можуть працювати через участь у товаристві власників землі, - Головін

Головін сказав, що головне те, що одноосібник нині продає свій врожай на 40-50% дешевше від ринкової ціни, яка є для орендарів. Тому якщо одноосібники та власники землі об’єднаються або стануть учасниками товариства власників землі, підкреслив він, то їхні прибутки та витрати будуть індивідуально обраховуватися. 

«Але вони будуть мати свій облік, можливість продати свою продукцію за тими цінами, які на сьогодні є для орендарів, тим самим збільшити свій прибуток. Одноосібники таким чином збільшать свій прибуток у 2-2,5 раза, а ті люди, які вийдуть з орендних відносин і почнуть через участь у товаристві самостійно обробляти землю, у них прибуток від землі буде у 3-8 разів більше, ніж орендна плата, яка в них була», - резюмував він.      

Джерело