16 вересня ціни на газ в Європі після стрімкого росту напередодні опустилися нижче 800 доларів за тисячу кубометрів. Найближчий жовтневий ф'ючерс на спотовий індекс TTF на газ торгується на рівні 785 доларів за тисячу кубометрів.

Про це свідчать дані сесії лондонської біржі ICE.

Ціна на газ у Європі коливається через слабкі темпи заповнюваності підземних сховищ, а також на тлі відмови російського "Газпрому" бронювати додаткові потужності українського транзиту.

Ціна на газ у Європі знизилася до $785 за тисячу кубів

Нагадаємо:

Основною причиною зростання ціни на газ в Європі є те, що найбільший імпортер «Газпром» обмежив постачання через Україну та Польщу і розпочав відбір газу зі сховищ задля виконання своїх контрактних зобов’язань. Через обмеження транзиту газу до країн Європи через українську газотранспортну систему зі сторони «Газпрому» Україні може загрожувати дефіцит газу вже найближчим часом.

Детальніше про те, що відбувається на європейському газовому ринку та чи зростуть ціни на газ в Україні, читайте в ексклюзивному матеріалі ТСН.ua «Газ в Європі здорожчав вп’ятеро: що там відбувається та наскільки зростуть тарифи в Україні».

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело