Екологи випустили у заповідній дельті Дунаю шістьох молодих пугачів. У такий спосіб фахівці намагаються відновити популяцію пугачів в Одеській області, повідомили в громадській організації Rewilding Ukraine.

Цей випуск став третім етапом програми з реінтродукції пугачів у регіоні, а також найбільшим за всю історію програму. На двох птахів екологи надягли GPS-передавачі, які допоможуть відстежувати маршрути пугачів.

До 2024 року в Rewilding Ukraine планують випустити в дику природу 20 птахів. За словами виконавчого директора громадської організації Михайла Нестеренка, птахи мають найбільше шансів на виживання, якщо оселяються саме на заповідній території: в Україні, Румуніїї чи Молдові.

Відновлення популяції. У Дунайському заповіднику випустили зграю молодих пугачів Що відомо За даними Rewilding Ukraine, популяція пугача зникла у Придунав’ї та значно зменшилася на інших територіях України внаслідок зникнення місць існування й цілеспрямованого знищення диких птахів у 60-х роках ХХ століття. Востаннє пугача бачили в дельті Дунаю 10 років тому. Унаслідок порушення харчових ланцюгів і біологічного балансу почали страждати інші види тварин. Перший випуск пугачів у Дунайському біосферному заповіднику відбувся у 2019 році. Тоді у дику природу повернувся лише один птах, що народився в Одеському зоопарку. Пугач успішно перезимував в українському Придунав’ї. У 2020-му році троє двоє птахів оселилися в румунському заповіднику. Пугач – єдиний представник свого роду у фауні України. Птах занесений до Червоної книги України.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Джерело