Засідання, яке було заплановане у Печерському суді на 10 ранку до 12:00 ще не почалося

Бездіяльність Офісу Генпрокурора у справі "вагнерівців". Це питання мав сьогодні розглядати Печерський суд за скаргою активістів "Руху опору капітуляції". Заяву подали через те, що правоохоронці не розслідують імовірної державної зради посадовців Банкової.

Засідання, яке було заплановане на 10 ранку до 12:00 ще не почалося, оскільки суддя затримується на іншому розгляді справи. Зранку до Печерського суду на акцію прийшли активісти та самі позивачі Андрій Тетерук, Ігор Левін і Юрій Гудименко. 

"Ми змусимо кожну інституцію, всі гілки влади діяти згідно з конституцією. Ми доб'ємося, щоб винні у злитті інформації були притягнуті до відповідальності через рішення суду", - зауважив Тетерук.

"Всі особи, зокрема представники ДБР і Офісу Генпрокурора, які займаються саботажем, вони всі підуть як співучасники злочину. Влада Зеленського не вічна, я думаю, що наше завдання прискорити цей процес у конституційний спосіб", – наголосив ветеран АТО, депутат Верховної Ради попереднього скликання Ігор Левін.

Варто зазначити, що позов активістів буде розглядати одіозна суддя Світлана Волкова, яка відома скандальними рішеннями. Саме за її ухвалою під домашній арешт випустили командира так званої чорної роти "Беркуту" Дмитра Садовника. Він був фігурантом у справі розстрілів 48 майданівців, згодом він втік з країни.

Як відомо, що 3 вересня заявники подали в ОГПУ заяву про злочин Державного бюро розслідувань, яке ігнорує ухвалу Шевченківського районного суду, яка зобов'язує почати розслідування за фактом державної зради – зриву представниками влади затримання "вагнерівців". Але в ОГПУ не відреагували на заяву. Відтак активісти поскаржилися на бездіяльність органу, яким керує Ірина Венедіктова, до Печерського районного суду.

Нагадаємо, від початку скандалу в Офісі президента неодноразово заперечували саме існування операції із захоплення "вагнерівців". Опозиція вимагала створити ТСК для розслідування зриву спецоперації з вересня 2020 року. 19 травня "слуги народу" в парламенті провалили постанову про створення ТСК для розслідування зриву спецоперації із затримання "вагнерівців", яку підтримувала опозиція на чолі з "Європейською солідарністю".

Але утворили іншу ТСК – "З розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, які сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності і несли загрозу національним інтересам та безпеці України". Головою комісії призначили "слугу народу" Мар'яну Безуглу, заступником – депутата ОПЗЖ Нестора Шуфрича.

Але і з її роботою виникають проблеми, наприклад, у вересні "слуги народу" та ОПЗЖ не змогли зібратися на засідання "ТСК" – не вистачило кворуму, аби заслухати представників та експрацівників Офісу генпрокурора, Міноборони та СБУ щодо зриву спецоперації.

Джерело