На засіданні Кабінету міністрів, яке заплановане на середу, 15 вересня, буде прийнято проект Державного бюджету на 2022 рік. Його одразу віддадуть на розгляд Верховної Ради.

Про це на пресконференції у вівторок, 14 вересня, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

Очільник уряду назвав деякі найважливіші цифри, які закладено в головний кошторис країни на наступний рік. Зокрема, він особливо відзначив підвищення заробітної плати медичним працівникам — за його словами, мінімальна зарплата лікаря  повинна бути на рівні 20 тисяч гривень, а середнього медперсоналу — на рівні 13,5 тисячі гривень.

Середня зарплата понад 15 тисяч, стипендія — 2 тисячі: головні цифри Держбюджету-2022

“Середня зарплата лікаря наступного року перевищить 22,5 тисячі гривень. Загалом середньомісячна зарплата в Україні наступного року складе майже 15,5 тисячі гривень”, - запевнив Денис Шмигаль.

Також із 1 січня 2022 року до 2 тисяч гривень зросте мінімальна стипендія для студентів закладів вищої освіти та в 2,5 рази зростуть стипендії для студентів закладів професійно-технічної освіти.

У проекті бюджету закладено 5,5 млрд гривень на забезпечення житлом учасників АТО зі статусом внутрішньо переміщених осіб, 14 млрд грн - на інфраструктуру, цифровізацію, підготовку та початок Всеукраїнського перепису населення.

Згідно з проектом бюджету, доходи держбюджету у 2022 році становитимуть 1277 млрд гривень, що на 161 млрд гривень більше порівняно з 2021 роком. Витрати держбюджету складуть 1465 млрд гривень (на 103 млрд грн більше, ніж цьогоріч).

“Видатки бюджету зростуть на більш ніж 100 млрд грн. Дефіцит бюджету знижується з 5,5% цього року до 3,5% наступного року”, — підкреслив Шмигаль.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що до кінця року на субсидії буде потрібно ще близько 12 млрд грн. У бюджеті було передбачено 36 мільярдів гривень, з яких понад 33 мільярди уже використано.

Джерело