Вода у пляшках та їжа у пластикових контейнерах – звичне явище у сучасному світі. Однак вчені застерігають, пластмаса з такого посуду переноситься на продукти та шкодить організму.

Що відбувається з організмом, якщо їсти з пластикових контейнерів

За даними дослідження The Journal of Food Science, людина щороку поглинає щонайменше 74 000 частинок мікропластику. Майже третина з цього об’єму надходить від споживання їжі з пластикових контейнерів.

Шкода організму
Коли ми ковтаємо пластик, він може залишатися в тілі та викликати довгострокові медичні проблеми, стверджують вчені. Річ у тім, що він містить безліч хімічних речовин, включаючи фталати, бісфеноли A, S і F, а також поліхлоровані біфеніли. Потрапляючи в організм, вони провокують розвиток різних захворювань, зокрема:

рак;
ослаблення імунної системи;
зниження дітородної функції як у чоловіків, так і у жінок;
ожиріння;
затримка розвитку у дітей;
порушення роботи усіх органів тощо.
Не менш тривожним є те, що матері можуть передавати мікропластик через плаценту своїм плодам.

Як мінімізувати кількість споживаного пластику Не кладіть пластиковий посуд у мікрохвильову піч та посудомийну машину. Сильне нагрівання може посилити випадання мікропластику.
При можливості використовуйте керамічний або скляний посуд для їжі на винос.
Пийте воду з багаторазових пляшок з нержавіючої сталі або скла.
Не використовуйте повторно ємності для доставки їжі.
Регулярно пилососьте будинок і проводьте вологе прибирання. У навколишньому середовищі теж багато пластику і з пилом ці частинки потрапляють в оселю. Прибираючи її, ми також будемо очищати повітря.

Джерело