Група французьких сенаторів після візиту до Києва наприкінці травня цього року звернулася з офіційним запитом до Міністра закордонних справ Франції з проханням висловити позицію з приводу кримінального переслідування голови політради партії " опозиційна платформа - за життя», народного депутата Віктора Медведчука і закриття опозиційних телеканалів.

"Телеканали були закриті без суду і слідства, що викликає тривогу. У нас теплі відносини з Україною, і я хотіла б запитати у міністра Європи та закордонних справ, які заходи він має намір вжити для просування прав людини і громадських свобод в Україні», — йдеться в запиті, який оприлюднила "Страна".

Цей запит, зазначає видання, послідував як реакція на репліку міністра про «силу демократичних настроїв в Україні».

У Франції сенатори зажадали від МЗС висловитися з приводу кримінального переслідування Медведчука

У Франції сенатори зажадали від МЗС висловитися з приводу кримінального переслідування Медведчука

Раніше повідомлялося, що сенатори Наталі Гуле, Жан-П'єр міг і Жоель Герріо з комісії закордонних справ Сенату вимагали від глави французького МЗС виступити з українського питання в Сенаті.

Нагадаємо, 9 липня Печерський районний суд міста Києва залишив Медведчука під цілодобовим домашнім арештом до 7 вересня.

Раніше адвокати Віктора Медведчука Кирпичов к. х. і Чередниченко Л. В. заявити, що дії Генеральної прокуратури та її голови Ірини Венедиктової щодо голови політради "опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука незаконні.

В ОПЗЖ відреагувавши на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Сам Віктор Медведчук підкресливши, що відбувається-політична розправа за його принципову позицію.

Джерело