Формуванням освітньої сфери має займатися не правитель, а ринок. Так сказав український підприємець, політичний діяч, народний депутат України III скликання, лідер партії «5.10» Геннадій Балашов у програмі «Майбутнє», міркуючи над розвитком системи освіти.

На думку гостя програми, стимуляція освіти – це завдання зовсім не правителя. «Її повинен стимулювати ринок», - підкреслює він.

Принагідно Балашов пояснює, що таке в цьому плані лібертаріанство: за рівних умов і дотримання правил є й однаковий доступ до можливостей та переваг. «А коли буде стимулювати якийсь президент – це вже диктатура», - зазначає експерт. У цьому ж контексті він згадує Білорусь із її диктатурою: інакше бути не може, оскільки президент особисто відповідає за все. Натомість вільне суспільство, каже Балашов, саме формує відповідальність за різні сфери.

Якщо ринку необхідні студенти айтішники, то він починає проплачувати, - Балашов

Отже, підсумовує підприємець, освітою має займатися ринок, зокрема формувати цю сферу. «Якщо ринку необхідні студенти айтішники, то він починає проплачувати», - пояснює він. Балашов зазначає, що так працює з будь-якими спеціалістами: якщо є потреба в економістах чи фінансистах, то вони з’являться. У такому разі, підсумовує експерт, саме ринок з огляду на свій попит корегує кількість спеціалістів.

Джерело