Останні кілька місяців президенти обох Корей також обмінюються листами

Знову на зв'язку. Північна та Південна Кореї відновили офіційні канали комунікації, які торік в односторонньому порядку розірвала КНДР.

Рівно об 11-ій ранку за місцевим часом знову запрацювала транскордонна гаряча лінія. Останні кілька місяців президенти обох Корей також обмінюються листами. Торік Пхеньян підірвав міжкорейський офіс зв'язку у прикордонному місті Кесон. Так відреагували на багатотисячні листівки з критикою Кім Чен Ина, які запускали з боку Південної Кореї.

Через рік після розриву Північна та Південна Корея відновили офіційні канали комунікації

"Від квітня лідери обох Корей вирішили листуватися стосовно різних тем, щоби узгодити питання відновлення міжкорейських відносин. У підсумку вони погодилися поновити роботу ліній зв'язку, які були обірвані. Лідери також домовилися якомога швидше повернути взаємну довіру та працювати задля розбудови двосторонніх відносин", - зазначив старший секретар Офісу президента Південної Кореї зі зв'язків з громадськістю Парк Су-Юн.

Відновлення зв'язку відбулося у 68-у річницю угоди про припинення вогню. Її Сеул та Пхеньян підписали 27-го липня 1953-го. Цей рік вважається кінцем Корейської війни, хоча договору про мир сторони так і не уклали. У знакову дату верховний лідер КНДР Кім Чен Ин разом із військовим та політичним керівництвом держави поклав квіти до могил ветеранів на військовому кладовищі. А в самому Пхеньяні навпроти Великого театру відбулися виступи танцювальних та музичних колективів. У Сеулі ж натомість до пам'ятної церемонії долучилися командувачі ООН. А президент країни нагородив ветеранів почесними медалями.

Як повідомляв 5.UA, 9 червня 2020 року КНДР вирішила обірвати всі лінії зв'язку з Південною Кореєю. 

Джерело