Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями.

ТСН.ua розповідає, де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на мапі країни не поступається швейцарським краєвидам та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон.

Ми вже пропонували топ-5 мальовничих місць в країні для морського відпочинку. Однак для тих, хто хоче побачити різну Україну та пізнати її з різних боків, пропонуємо топ-5 дивовижних локацій для відпустки.

Рожеве озеро та "український Гранд-каньйон": топ-5 дивовижних місць для відпустки в Україні

Станіславські скелі (Херсонська область)

У Селі Станіслав, що на Херсонщині, розташувалися Станіславські скелі, що височіють над Дніпровським лиманом. Це місце славиться краєвидами із зеленими пагорбами та жовтуватими скелями просто над водою. 

Тож для тих, хто мріє побачити Гранд Каньйон або ж побувати в Ісландії, Станіслав - ідеальний варіант для відпустки. Також саме тут свій кліп знімав Андрій Кузьменко на пісню "Місця щасливих людей".

Що робити у відпустці на Станіславських скелях:

милуватися неймовірними пейзажами;

заночувати у наметах біля моря;

зробити знімки скель;

медитувати.

Детальніше про Станіславські скелі читайте за посиланням.

Село Колочава (Закарпатська область)

Село Колочава - найдовше в Україні, його протяжність становить 15 кілометрів. Саме тут можна влаштувати неймовірний відпочинок посеред густих лісів та величних гір. Колочава входить в національний природний комплекс "Синевир", тож повітря тут неймовірно чисте. Природу тут бережуть, а усі ліси перебувають під ретельним захистом. Неподалік ж розташоване саме озеро Синевир. 

Що робити у відпустці у селі Колочава:

скуштувати традиційну українську їжу;

насититися чистим повітрям;

відвідати місцеві спа-процедури;

піднятися у гори.

Детальніше про село Колочава читайте за посиланням.

Радонове озеро (Миколаївська область)

Радонове озеро розташоване за 157 кілометрів від Миколаєва. Раніше на його місці працював кар'єр, де добували граніт. Однак згодом закинутий простір наповнився підземними джерелами. 

Тепер замість кар’єра - водойма із кришталево чистою водою глибиною до 40 метрів. Туристи часто стрибають тут із каміння, що розкинулося навколо водойми. 

Що робити у відпустці на Радоновому озері:

повправлятися у скелелазінні

покататися на байдарках, сапах та каяках;

засмагнути та поплавати.

Детальніше про Радонове озеро читайте за посиланням.

Гора Пивиха (Полтавська область)

Гора Пивиха розташована на березі Кременчуцького водосховища й на лівому березі Дніпра вона є найвищою точкою, що сягає 169 метрів. Однак після зведення Кременчуцького водосховища гора почала поступово руйнуватися. Тепер ж вона є історико-геологічним заповідником.

Гора Пивиха порізана ярами і вкрита зеленими насадженнями. Також тут є обривисті та круті уступи. Зазвичай сюди приїжджають на вікенд та влаштовують пікніки. Ті, кому хочеться відпочити тут більше часу, зупиняються на горі із наметами. 

Що робити у відпустці на горі Пивиха:

покупатися у Дніпрі;

зробити фотографії на тлі Пивихи;

влаштувати пікнік.

Детальніше про гору Пивиха читайте за посиланням.

Лемурійське озеро (Херсонська область)

Лемурійське озеро на Херсонщині, що розташоване в одній із бухт затоки Сиваш - дивовижне місце, адже водойма тут не звичайного блакитного кольору, а рожевого. А ще вона може допомогти зімітувати відпочинок на Мертвому морі, адже насичена солями. 

Води Лемурійського озера збагачені мінералами, кислотами, азотистими речовинами, солями, переважно хлористого магнію і калію, йодистого натрію та бромистого магнію. Сюди щороку приїжджають не лише для відпочинку, а й для профілактики захворювань суглобів, шкіри і легень. 

Що робити у відпустці на Лемурійському озері:

влаштувати оздоровчі купання;

зробити чарівну фотосесію на тлі рожевого озера.

Детальніше про Лемурійське озеро читайте за посиланням.

Джерело