Теракт влаштувала смертниця напередодні великого мусульманського свята — Курбан-Байраму.

У столиці Іраку пролунав потужний вибух: близько сотні загиблих і поранених


Увечері в понеділок, 19 липня, на багатолюдному ринку в Багдаді було здійснено один з найбільших за останній час терористичних актів. За останньою інформацією, внаслідок вибуху бомби загинуло 30 осіб, ще близько 60 – отримали поранення. Про це повідомляє телеканал Al Arabiya.

Вибух стався на ринку в східному районі іракської столиці Мадінат-Садр, який населений переважно мусульманами-шиїтами. У цей час тут було особливо людно, оскільки багато іракців цілими сім’ями з дітьми прийшли, щоб зробити покупки перед одним з головних мусульманських свят — Курбан-байрамом, який цього року випадає на 20-22 липня.

Внаслідок вибуху загорілося кілька крамниць, люди в паніці намагалися втекти вузькими проходами між торговими рядами подалі від місця, де спрацювала бомба.

Джерела телеканалу у правоохоронних органах повідомляють, що на ринку себе підірвала смертниця, на тілі якої був закріплений пояс з вибухівкою. Відповідальність за теракт поки не взяло на себе жодне угруповання.

Тим часом влада Іраку посилила заходи безпеки в центральних і південних провінціях країни, де також проживає багато шиїтів. На вулицях з’явилися додаткові мобільні патрулі.

Прем’єр-міністр Мустафа аль-Казимі розпорядився провести термінове розслідування обставин цієї трагедії.

Джерело