Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями.

ТСН.ua розповідає, де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на мапі країни не поступається швейцарським краєвидам та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон.

Для тих, хто не уявляє відпустку без купання у морі та засмагання на пляжі, пропонуємо топ-5 мальовничих місць в Україні для морського відпочинку.

Мальовнича Санжійка та дикий Джарилгач: топ-5 місць для морського відпочинку

Кінбурнська коса (Миколаївська область)

Кінбурнська коса - це клаптик віддаленої від цивілізації природи між Дніпро-Бузьким лиманом та Чорним морем. Насправді це місце є не “косою”, а цілим півостровом. 

Клімат на Кінбурнській косі унікальний, повітря насичене йодом, бромом і фітонцидами. У місцевих озерах містяться корисні грязі. Найліпше тут жити у наметі. 

Що робити у відпустці на Кінбурнській косі:

побувати на солоних озерах;

спостерігати за 300 видами птахів;

завітати у Чорноморський біосферний заповідник.

Детальніше про Кінбурнську косу читайте за посиланням.

Санжійка (Одеська область)

Санжійка - маленьке село, що розташоване за 40 кілометрів від Одеси, поруч із популярними курортними Затокою та Кароліно-Бугаз. Однак у Санжійці спокійніша атмосфера і потік туристів менший. Сюди туристи приїжджають через мальовничі краєвиди, а саме - урвище над морем, під яким є піщаний пляж.

Ночувати тут можна як у наметі, так і у готелях Санжійки чи сусідніх сіл.

Що робити у відпустці у Санжійці:

влаштувати красиві селфі та фотосесію;

споглядати заходи сонця та зустрічати світанки;

порибалити, взявши із собою вудочки.

Детальніше про Санжійку читайте за посиланням.

Острів Джарилгач (Херсонська область)

Джарилгач" - найбільший острів за площею і другий за довжиною в Україні і Чорному морі. Клімат тут помірно континентальний та пом’якшений морем. На Джарилгачі є близько 200 озер, також тут є лікувальні грязі та солоні озера, які містять йод та бром у великих кількостях. Саме повітря теж насичене сполуками цих елементів. А ще на його території розташований Джарилгацький маяк, який 1902 року проєктував Гюстав Ейфель.

Що робити у відпустці на острові Джарилгач:

відпочити у наметах від міського шуму та насолодитися природою;

зробити фото біля Джарилгацького маяка;

познайомитися із дикими оленями, ланями, муфлонами, дикими кабанами, лисицями тощо;

спостерігати за дельфінами.

Детальніше про Джарилгач читайте за посиланням.

Тузловські лимани (Одеська область)

Тузловські лимани ідеально підійдуть для туристів, які обожнюють дикий відпочинок із наметами. Національний природний парк "Тузловські лимани" має площу у 27865 гектарів, яка включає 13 лиманів. Окрім туристів, тут відпочивають перелітні птахи і гніздяться водоплавні. До 2015 року Тузловські лимани були заповнені браконьєрами, однак наразі парк намагаються розвивати і оберігають його. 

На території можна відпочити, розклавши намет, але лише у зоні регульованої рекреації. Для відпочинку на Тузловських лиманах варто запастися питною водою, адже тут її немає.

Що робити у відпустці на Тузловських лиманах:

спостерігати да 260 видами птахів, з яких 53 - у Червоній книзі, з бунгало із віконцями;

повправлятися на каяках або сапах, взявши їх із собою;

вдосталь наплаватися;

прогулятися сушею та зробити красиві фотографії.

Детальніше про Тузловські лимани читайте за посиланням.

Мис Аджигол (Миколаївська область)

Мис Аджигол розташований за 55 кілометрів від Миколаєва. Мальовничий берег залишається безлюдним, адже це місце не дуже відоме туристам. 

Пляж тут піщаний, однак у ньому багато подрібнених мушель. Також тут можна натрапити на ділянки із чистого піску. Купатися приємно, адже вода прозора та чиста.

Через те, що цей мис не популярний серед туристів, занять, на кшталт каяків, сапів тощо тут немає. Тому, збираючись на мис, варто передбачити активності та взяти потрібне із собою. 

Що робити у відпустці на мисі Аджигол:

порибалити та зловити бичків, карасів та навіть камбалу; 

ізолюватися від людей;

відпочити у тиші під звуки моря;

самотужки влаштувати активні розваги.

Детальніше про мис Аджигол читайте за посиланням.

Джерело