Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями.

ТСН.ua розповідає, де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на мапі країни не поступається швейцарським краєвидам та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон. Пропонуємо провести вікенд біля природної пам'ятки - Базальтових стовпів Рівненської області.

Базальтові стовпи: пікнік та купання біля унікальної пам'ятки природи

Базальтові стовпи у Рівненській області: відпочинок біля озера  та унікальної природної пам'ятки

Базальтові стовпи - природна пам’ятка, розташована у Рівненській області, за 57 кілометрів від самого Луцька. 

Це геологічний заказник, саме у цьому місці проводять видобуток рідкісного матеріалу - базальту. Його поклади виявили біля села Берестовець у 18 столітті. У цих базальтових стовпів є своя особливість: вони розташовані на рівнинній території, хоча є гірськими породами. Так, їхня товщина сягає 1,2 метра, а висота - близько 30 метрів.

Поруч із ними є кар’єр, який затопило кришталево чистою водою, у якій можна купатися. Усе разом створює неймовірний пейзаж. Також посеред озера утворився острівок з базальту, який прозвали Островом кохання. Так, сюди приїжджають, щоб зробити красиві змінки або влаштувати пікнік.  

Як доїхати до Базальтових стовпів

Найліпше сюди їхати власним автомобілем або ж орендувати машину для подорожі. Однак до Базальтових стовпів можна дістатися інакше. Спочатку для цього потрібно доїхати до міста Рівне. Наприклад, з Києва сюди курсує один потяг, який у дорозі перебуває 6 годин 21 хвилину.

Ціни на квитки за напрямом "Київ - Рівне":

місце у вагоні класу "Люкс" - 576 грн;

місце у купейному вагоні - 264 грн;

місце у плацкартному вагоні - 167 грн.

Далі ж потрібно подолати ще 57 кілометрів. Це можна зробити за допомогою автобуса та автостопу. Також можна орендувати автомобіль, щоб проїхати від Рівного до Базальтових стовпів.

Де поселитися та чим зайнятися на Базальтових стовпах

Щоб насолодитися природою та повноцінно відпочити від міського шуму і людей, варто їхати до Базальтових стовпів із наметом. Однак подбайте про те, щоб із собою бути запаси їжі, питної води, а також теплий одяг, адже вночі може бути прохолодно.

Також варто взяти і купальник, адже біля стовпів є озеро, в якому можна купатися. Звісно ж, тут можна влаштувати літню фотосесію, взявши із собою потрібне вбрання та реквізит.

Для тих, кому важливі зручності, найліпше селитися у Рівному. Ціни за ніч у номері готеля коливаються від 450 гривень до 2000 гривень.

Джерело