Франківець планує створити в ботанічному саду далекосхідний парк.

Про це Денис Квасов розповів у Фейсбук. За його словами, ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда погодився виділити майже 5 гектарів території ботанічного саду.

Основна ідея – це показати франківцям і гостям міста культуру трьох країн: Японії, Китаю і Кореї.

У Франківську хочуть створити парк, який об‘єднає культури Китаю, Японії та Кореї

«Для нас вони екзотичні і цікаві, але інколи здаються майже одним і тим же. Насправді вони різні, і три окремі зони в парку – покажуть цю різницю. Ну і само собою – це просто дуже гарно, і буде чудовим місцем для відпочинку і проведення різних культурних заходів», – йдеться у дописі.

Реалізація проєкту займе кілька років, потребуватиме колосальних організаційних і фінансових ресурсів, втілюватись буде поступово, поетапно.

Ініціатори вже знайшли дві японські фірми, які займаються створенням парків, в тому числі за межами Японії. Наразі вони на стадії обговорень, щоб визначити деталі планування, дизайну і приблизний бюджет втілення парку. Ще університет від імені ректора контактує з посольствами цих країн, з нашими послами там і зі своїми партнерськими університетами в Китаї.

Всіх, хто має бажання приєднатись до проекту чи просто допомогти будь-яким чином – просять долучатися.

«Нам потрібні будуть також волонтери для розчищення території, бо наразі в ботанічному саду університет почав наводити лад, але там величезна територія і роботи багато. На все рук не вистачає. Тому саме на тій ділянці, де я планую робити парк – ще нічого немає. Просто трава і дерева», – розповідає Квасов.

Нагадаємо, франківський парк шукає меценатів, щоб зробити дитячий простір

Джерело