Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями.

ТСН.ua розповідає, де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на мапі країни не поступається швейцарським краєвидам та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон. Пропонуємо провести вікенд у чарівному замку у Радомишлі та покупатися у Коростишівських кар'єрах у Житомирській області.

Радомишль і Коростишівські кар’єри: прогулянка замком і пікнік над водою

Відпустка 2020 в Україні: Радомишль і Коростишівські кар’єри у Житомирській області

Місто Радомишль розташоване у Житомирській області, за 110 кілометрів від Києва. Головною фішкою міста є замок із ландшафтним парком, що в сумі займає площу понад 2500 кв. м. 

Замок побудували 1612 року як готову до облоги фабрику, що виготовляла папір. Через це її назали "папірнею". У ній друкували священні тексти для Києво-Печерської Лаври. Поруч було Дике поле, з якого часто відбувалися набіги на багатшу частину України. Сам замок стоїть на скелі і оточений водою.

Так, навколо замку є озерця, джерела, також тут ростуть рідкісні рослини. На території можна зустріти і тварин, зокрема: бобрів, річкових видр, водяних щурів. Також тут можна помітити шпаків, лелек і дятлів.

Щоб зробити вікенд більш насиченим, варто завітати на Коростишівські кар’єри. Вони розташовані за 40 кілометрів від Радомишля та за 105 кілометрів від Києва. Усі оточені сосновими лісами. Так, їх є декілька, і кожний з них відрізняється розміром та рівнем мальовничості. Сюди приїжджають для того, щоб поплавати, влаштувати пікнік та подихати свіжим повітрям та ароматами хвої.

Як доїхати до Радомишля і Коростишівських кар’єрів

Найліпшим варіантом для того, щоб дістатися замку у Радомишлі, є власний або орендований автомобіль. Так, від Києва до замку потрібно подолати 110 кілометрів. Доїхати сюди можна автобусом або скористатися автостопом.

Тим, хто живе не у столиці, спочатку потрібно дістатися Києва - це можна зробити поїздом. Однак варто пам’ятати, що через пандемію коронавірусу потяги можуть курсувати не з усіх міст.

Після прогулянки у замку можна їхати до Коростишівських кар’єрів. Всього треба подолати близько 40 кілометрів. Сюди можна дістатися автостопом, орендованим автомобілем або ж власною машиною.

Де поселитися та чим зайнятися у Радомишлі та на Коростишівських кар’єрах

У замку в Радомишля можна не лише погуляти - тут можна ще й провести ніч. Так, тут є готель, номери якого прикрашені предметами старожитностей, є ікони 18-19 століть. Так, номери у ньому коштують від 1000 до 3500 за добу.

У Коростишеві, за назвою якого і назвали кар’єри, також є місця для ночівлі. Так,  доба у готельному номері коштуватиме від 600 до 1200 грн.

Ті, хто любить більш "дикий" відпочинок, можуть взяти із собою намети і зупинитися просто біля кар’єрів. Однак варто запастися їжею, одягом та питною водою.

У Радомишльському замку варто прогулятися територією, а також завітати до Музею української домашньої ікони, який налічує понад 5000 предметів християнського мистецтва 17-20 століть з усіх регіонів України. Найліпше у замку приєднатися до екскурсії.

На Коростишівських кар’єрах можна активно відпочити. Сюди приїжджають, щоб вдосталь наплаватись, влаштувати пікнік, а також повправлятися у скелелазінні. Для новачків тут працюю інструктори, які навчають основам справи. 

Джерело