Прототип американського пілотованого космічного корабля Starship компанії Ілона Маска SpaceX у четвер, 6 травня, успішно здійснив випробувальний політ на суборбітальну висоту.

Про це повідомляє CNN.

Starship SN15 запустили з космодрому Boca Chica в штаті Техас майже на 10 км вгору. Апарат виконав серію повітряних трюків, а після повторного запуску двигунів повернувся у вертикальне положення та здійснив м'яку посадку на стартовому майданчику. 

Прототип космічного корабля SpaceX для польотів на Марс і Місяць вперше здійснив успішну посадку

Це п'ятий прототип космічного корабля SpaceX, який приземлився у такий спосіб, і перший, який здійснив це успішно, оскільки попередні місії завершувалися вибухами.

SN15 має кілька поліпшень проти своїх попередників, зокрема оновлення обладнання, системи зв'язку і навігації, програмного забезпечення і масивних двигунів Raptor.

Як повідомлялося, Starship SN11 30 березня вибухнув після випробувального польоту на суборбітальну висоту під час здійснення посадки. За словами головного інженера з інтеграції SpaceX Джона Інспрукера, у корабля був гарний підйом, і все, схоже, йшло добре, аж поки з бортових камер не зник сигнал. Starship — перспективна надважка ракета. SpaceX її розробляє на заміну ракетам Falcon. Очікується, що завдяки своїм характеристикам і можливостям, корабель потенційно зможе у найближчі роки нести пілотовані місії для створення населених баз на Марсі та Місяці. 

Джерело